Vašek z proslulého dua se opřel do médií. A ukázal i na ty, co nemají v politice co dělat

29.12.2013 7:55

JINÝMA OČIMA Všichni lžou. Populární Vašek z proslulého dua nemůže přijít na jméno médiím. Ubližují prý totiž nejen jemu, ale také hnutí, které je mu blízké. Právě duo Eva a Vašek vystoupilo na koncertě na podporu kandidáta do Senátu Pavla Talaše (Úsvit). Ani v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se Václav Ševčík netajil svou náklonností k Okamurovi, připustil i sympatie k Babišovi.

Vašek z proslulého dua se opřel do médií. A ukázal i na ty, co nemají v politice co dělat
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Ševčík

Vy jste dlouhodobě příznivec hnutí Úsvit?

Byli jsme už dříve přátelé s panem Okamurou, četl jsem od něho spoustu článků a jeho knížky. Strávili jsme spolu asi 14 hodin na třikrát a svými myšlenkami mě nadchnul. Všechno to vychází z celonárodního systému. Jsem také pro přímou zodpovědnost politiků. S jeho programem se plně ztotožňuji. Já se ale pohybuji v kultuře a zaměstnávám dnes šest lidí. Kdybych se chtěl věnovat politice víc, tak bych musel zrušit firmu a to nejde. Není možné dělat kulturu a zároveň se věnovat politice, protože to jsou dvě protichůdné věci.

Ale mám dojem, že jste právě vstup do aktivní politiky vážně zvažoval, že?

Ano, ale pak jsem se s panem Okamurou dohodl, že bude lepší, když půjde do politiky někdo jiný než já. Člověk musí dělat vždycky jen jednu věc naplno. My pracujeme sedm dní v týdnu.

Jak vnímáte teď pozici Úsvitu v politice?

Pozoruji politiku z pohledu běžného obyčejného člověka a dostávám informace z médií. Nechápu, proč tak odstříhávají Úsvit. Okamurovo hnutí vůbec nemá šanci promluvit k lidem.

Takže si myslíte, že média dávají poslanci Okamurovi málo prostoru?

Nevím. Já prostě nikde neslyším jeho názory. Strašně mi to připomíná i naši situaci, myslím dua Evy a Vašek. Všichni o nás píší, všichni o nás všechno vědí daleko lépe než my, ale my sami nedostaneme vůbec nikde prostor, abychom vysvětlili, co vlastně děláme. Teprve nedávno jsme měli hodinový pořad a po natáčení nám režisér teprve řekl, že nás vlastně vůbec neznal a že to pro něj byl jeden z nejkrásnějších pořadů. My přitom hrajeme pětadvacet let, objeli jsme několikrát svět, navozili jsme spoustu věcí ze zahraničí a přesto jsme pranýřovaní. Já jsem nespokojený jako volič, že neslyším vyváženě všechny politické strany. Do té doby, než šel pan Okamura do politiky, tak byl všude vyzdvihovaný jako vzor pro všechny a dnes?

Myslím, že jeho pozice zase tak špatná není. Každopádně, Vy kritizujete hlavně nevyvážené podmínky pro prezentaci…

Ano, já chci rovnocenné podmínky pro všechny strany. Ty, které ukazují všude pořád, já nepotřebuji, protože je znám a nevěřím jim.

Co soudíte o budoucí koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL? Také jim nevěříte?

Já jsem kromě Úsvitu také příznivcem Babiše. Ten mi vyhovuje, protože ať si říká, kdo chce, co chce, tak za ním něco je a pokud za někým stojí konkrétní práce, tak se nedá usoudit jednoduše, že to nakradl. Lidé, za kterými nejsou výsledky vidět, tak ti nemají v politice co dělat. Mně se Babišovy názory líbí. Jsem rád, že Úsvit má k ANO přátelský vztah.

Kdo podle Vás nemá v politice co dělat?

Všichni ti, co to nemyslí upřímně a to je na každém vidět.

Můžete být konkrétní?

Ne, nechci. Je to na všech vidět.

Myslíte si, že měl jít pan Okamura do koalice s panem Babišem?

Nevím, co se v politice vlastně děje. Když vezmu chování médií vůči nám, jako Evě a Vaškovi, tak dneska nemůžu vůbec věřit tomu, co se říká v časopisech nebo v televizi. Sám jsem na sobě poznal, že 90 procent informací jsou lži. Nemám se o co opřít. Dělat úsudky ze zkreslených zpráv, které na nás chrlí ze všech stran? Zneužívá se jen prostých a obyčejných lidí. Média jsou zmanipulovaná. Každý potřebuje platit složenky, takže každý bojuje o peníze často i nečestným způsobem, a když taková situace trvá dlouho, pomalu se stává standardní. To, co se nám před třiceti lety zdálo v rozporu s čistým svědomím, tak dnes je zcela normální. Názory nás starších jsou brány často jako zastaralé a konzervativní, ale pro nás svět zůstává i čistý. Našemu národu chybí hrdost. Celý svět miluje naši kulturu, jenom my se za ni stydíme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela ČernáTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Běželo to v rozhlase, televizi i novinách. Ale tohle nezmínili. Profesor Beran nyní odhalil

13:50 Běželo to v rozhlase, televizi i novinách. Ale tohle nezmínili. Profesor Beran nyní odhalil

Ačkoli ministr zdravotnictví Vlastimil Válek neustále tvrdí, že očkování proti covidu-19 pomáhá, brá…