Véčkař Chaloupka zakládá novou stranu a vypráví o kapitánu Bártovi, co prokopl díru do lodi

22.02.2014 23:59 | Zprávy
autor: Radim Panenka

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Čerstvě zvolený předseda nové strany Republika Otto Chaloupka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mluví o tom, co ho přimělo k založení nového subjektu, svěřuje se, jak byl připravený znovu emigrovat do Ameriky a co čeká od nové vlády. Premiér Sobotka bude podle Chaloupky jen plnit rozkazy Andreje Babiše a Pavla Bělobrádka a pokud ne, tak padne vláda.

Véčkař Chaloupka zakládá novou stranu a vypráví o kapitánu Bártovi, co prokopl díru do lodi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Otto Chaloupka v půlnočním rozhovoru

Jaký máte plán na dnešní půlnoc? Budete po konferenci oslavovat?

Hned, jak tady skončíme, sbalíme věci a rozloučíme se, tak asi půjdu spát. Po celých dnech a nocích organizačních příprav nebyl na spánek moc čas, tak si myslím, že neděli prospím.

Celkem nedávno jste byl poslancem za Věci veřejné. Můžete se ještě vrátit k impulsům, proč jste VV opustil?

Kapitolu VV už bych chtěl uzavřít a pokračovat dál, ale sem tam se požadavek na vysvětlení objeví. Já jsem celý život odmítal vstoupit do politiky, protože jsem z politických důvodů Československo opustil, nicméně ta situace tady, když jsme se vrátili, mi připadala nepřijatelná pro to, abych tady mohl žít já a moje děti. Rozhodoval jsem se mezi návratem do USA, nebo přesněji. Nebylo to o rozhodování, jestli se vrátíme, ale kdy se vrátíme. Pak jsem narazil na VV a viděl tam lidi, u kterých jsem předpokládal, že myslí stejně jako já a mají vážný a poctivý zájem věci měnit. Tak jsem si řekl, že to zkusím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…