Překvapuje vás, že se objevují různé spekulace a obvinění v případu sestřelení malajsijského letadla, i když ještě nejsou známa všechna fakta?
I když někdy nemáte přímé důkazy, poslouží přece jen indicie. Těch přibývá natolik, že dokonce i vrcholní politici nepochybují o tom, že malajsijské letadlo sestřelili separatisté. Druhá věc je, že existují nepochybně zprávy z tajných služeb, protože tato oblast je velice silně monitorována, a kdyby ruská strana měla jasné důkazy o tom, že letadlo sestřelily ukrajinské vojenské složky, už by je dávno poskytla veřejnosti. Samozřejmě definitivní úsudek bude možné udělat až ve chvíli, kdy se najdou fyzické důkazy. Jenže místo havárie poměrně dlouho hlídali separatističtí ozbrojenci, kteří se v troskách přehrabávali, což je vidět na televizních záběrech i na fotografiích. A zjevně je nenechali nedotčené. Takže s nimi s velkou pravděpodobností manipulovali, zejména pokud mezi nimi byly zbytky rakety, která letoun sestřelila.
Neshodujete se s proruskými komentátory, kteří naopak kritizují západní politiky - amerického prezidenta Baracka Obamu, amerického ministra zahraničí Johna Kerryho nebo britského premiéra Davida Camerona – za to, že z odpovědnosti za tragédii viní Moskvu, i když vyšetřování nehody neskončilo?
Domnívám se, že vrcholoví politici, jako je Obama, Kerry, Cameron, mají dost informací, které potvrzují jejich obvinění. Je jasné, že některé agenturní zprávy se na veřejnost nedostanou nikdy, ale myslím, že některé uvidíme už brzy.
Jejich kritici poukazují na podobně zaručené informace tajných služeb, které hovořily o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku, což bylo důvodem pro operaci spojeneckých vojsk proti režimu Saddáma Husajna. Ale jaderné, chemické a biologické zbraně se tam nenašly. Věříte, že se západní politici z této zkušenosti poučili a že už by neověřená obvinění nevyslovili?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
armáda , diplomacie , Doporučujeme , Francie , Rusko , Ukrajina , zahraniční politika , D. Kroupa
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Libuše Frantová
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
11:42 Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina
Úřad vedený magorem ale, vcelku logicky, může generovat pouze magorské výstupy, řekl pro Parlamentní…
- 0:01 Důchody podle Ústavního soudu: Plán SPD, jak vrátit spravedlnost
- 0:00 Vyoral k výpadku proudu: Tak mají další pádný důvod zdražovat
- 9:02 Stranický týdeník, dříve „orgán“. Předvolební Šafr do schránky
- 4:43 Trump hraje poker, Putin šachy. Kvůli degradaci elit Západu je jaderná válka reálná
- 4:44 Negramotnost, armáda a prezident Pavel. Historik Fidler kárá i vládu