Vy si od nás berete peníze! Miloš Zeman na PL účtuje s Macronem a vysílá vzkaz Chovancově tajné policii

02.07.2017 11:36 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR S PREZIDENTEM Odmítat referendum o setrvání v EU je neúcta k občanům, komentoval výroky jednoho ze svých soupeřů v boji o Hrad prezident Miloš Zeman. V pořadí již ve čtyřicátém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Zeman kritizoval ministerstvo vnitra, že používá terminologii komunistického režimu, a vyjádřil se k problému bytů v pražské Písnici. Za hloupé označil Štěchovy výroky na adresu živnostníků.

Vy si od nás berete peníze! Miloš Zeman na PL účtuje s Macronem a vysílá vzkaz Chovancově tajné policii
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Pane prezidente, váš francouzský protějšek Emmanuel Macron nedávno ostře zaútočil na středoevropské státy s tím, že EU není žádný supermarket. EU některým prý slouží jen pro čerpání dotací, aniž respektují společná pravidla a hodnoty. Jakkoli je to kritické, neměl pravdu?

Četl jsem docela zajímavou protiargumentaci, která zněla, že i v supermarketu se platí. Jinými slovy, supermarket není nic, kde něco dostáváme zadarmo. Zadruhé, položme si otázku, čím platí středoevropské a východoevropské státy. Platí tím, že umožňují právě investorům ze zemí staré Evropy investice, které mohou využívat levné pracovní síly.

Když se podíváme na objem dividend, které zahraniční společnosti odvádějí svým mateřským společnostem do zemí staré Evropy, tak s překvapením zjišťujeme, že je to, alespoň pokud jde o Českou republiku, více, než dostáváme na evropských dotacích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…