Vylovené migranty zpět na africké pobřeží. Tvrdě a nekompromisně. Mluví předseda Vandas, jehož názor prý nesmíte slyšet

03.08.2017 16:14 | Zprávy

ROZHOVOR „Já pořád nerozumím tomu, proč se například vylovení migranti z moře vozí na italské pobřeží. Vždyť to jsou týdně tisíce lidí! A my je máme živit, starat se o ně, a dokonce si je přerozdělovat, jak požaduje Brusel? Proč není na moři vytyčená hranice, kterou budou střežit vojenské lodě a letadla? A pokud by takové plavidlo s migranty chtělo i přes varování překročit linii, bude potopeno. A vylovené migranty odvézt zpět na africké pobřeží,“ říká pro ParlamentníListy.cz Tomáš Vandas.

Vylovené migranty zpět na africké pobřeží. Tvrdě a nekompromisně. Mluví předseda Vandas, jehož názor prý nesmíte slyšet
Foto: Tomáš Vandas
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

V posledních dnech byla dosti sledovanou událostí smrt české turistky v Egyptě, která byla pobodána. Jak si vysvětlujete, že bylo nejdřív oznámeno, že má pouze lehká zranění a během pár dnů je ve vážném stavu a den poté zemře?
 
Předně musím vyjádřit soustrast pozůstalým. Jde o tragickou událost, která ukazuje, jak nebezpečný je islámský fanatismus a vraždění ve jménu Alláha, a také, jak rizikové je přijímat imigranty na evropský kontinent, protože to je líheň teroristů, kteří nás nenávidí. Ta rychlá změna stavu od „lehkého zranění“ až po úmrtí ukazuje, že něco bylo špatně.
 
Nemohlo se podle vás jednat o zanedbání péče v egyptské nemocnici? Měli jsme dostatečné informace o celém incidentu, neměli jsme se starat dříve o zraněnou Češku?
 
To podezření na zanedbání lékařské péče je velmi silné. Tady však podle mě padá vina i na náš stát. Proč okamžitě nevyslal do Egypta lékařské specialisty, aby zjistili skutečný stav? Proč v případě jejich souhlasu nebyl proveden okamžitý transport zraněné ženy domů? Staráme se o kdejaké parazity a svoloč, ale na vlastní občany, když potřebují pomoc, kašleme. Je to smutné.
 
 
Jak by se měl podle vás zachovat náš stát v souvislosti se smrtí české turistky v Egyptě? Jde nyní opravdu jen o případné finanční odškodnění?
 
Jak už jsem uvedl, stát měl okamžitě konat, a ne se spoléhat na zprávy od egyptské strany. Žádné finanční odškodnění, jakkoli by mělo být samozřejmostí, nemůže navrátit lidský život. 
 
Je ještě podle vás vůbec bezpečné jezdit na dovolenou do Egypta a podobných zemí? Chápete české turisty, kteří tam odjíždějí?
 
Víte, já osobně, byť nemám žádné oprávnění dávat nějaká doporučení, bych například do Egypta, Tuniska či Turecka dnes nejel. Prodejci zájezdů konají v zájmu svých zisků, a tak budou dokola tvrdit, že byla opět přijata další bezpečnostní opatření, že se nic takového už nemůže opakovat. Pak se něco podobného přihodí a budeme se zase divit, jak je to možné. Já myslím, že je na světě mnoho míst, která jsou cenově dostupná a je tam opravdu jistota bezpečí. A to nemluvím o tom, jak krásná místa máme u nás doma, které stojí za to poznávat.
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

12:00 Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

„Sále častěji mne napadá, že se blíží konec. Definitivní a neodvratný.“ Tato slova cituje režisér, p…