Z ODS vážně zabouřilo. Kvůli Zemanovi, novičoku i akci Nočních vlků

10.05.2018 18:25 | Zprávy

ROZHOVOR "Pokrytecké by bylo předstírat, že prezident Zeman nevystoupil na obranu ruských zájmů. Šlo o zjevnou snahu zkomplikovat situaci Velké Británii i dalším našim spojencům a naopak účelová výpomoc Putinovu Rusku. Rukojmím je v tomto případě celá Česká republika," hodnotí výroky prezidenta Zemana o u nás vyráběném novičoku poslanec ODS, historik Pavel Žáček. Připravovanou vládu s podporou komunistů vnímá jako neúspěch Andreje Babiše.

Z ODS vážně zabouřilo. Kvůli Zemanovi, novičoku i akci Nočních vlků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Členové motorkářského klubu Noční vlci přijeli uctít památku padlých ruských vojáků. Před Olšanskými hřbitovy se shromáždili jejich příznivci i odpůrci

Prezident Miloš Zeman se opět postaral o mezinárodní rozruch. V TV Barrandov s odkazem na to, že si prostudoval zprávy tajných služeb, zmínil, že novičok u nás byl vyráběn, „byť v malém množství, a poté byl zničen“, a že by bylo pokrytecké předstírat, že se nic takového nedělo. Jak tuto informaci vnímáte?

Jako nepravdivou, účelovou a ze zahraničně-politického hlediska nešťastnou. Pokrytecké by bylo předstírat, že prezident Zeman nevystoupil na obranu ruských zájmů.

Je dobře, že prezident Zeman hovořil veřejně o informacích tajných služeb tímto způsobem, nebo jde o zradu spojeneckých závazků? 

Prezident by ve smyslu platných právních norem neměl ani informovat v reálném čase o svých požadavcích vůči konkrétním zpravodajským službám České republiky, ale pochopitelně by následně neměl ani veřejně prezentovat informační výstupy z jejich činnosti. Jde o veřejnou kompromitaci českých zpravodajských služeb nejenom vůči našim partnerům, ale také politické zneužití jejich informací – navíc zjevně manipulovanou formou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Nezvolení

Dobrý den pane poslanče. Stěžujete si, že jste nebyl zvolen do funkce místopředsedy poslanecké sněmovny díky vládním poslancům. Můžete mi vysvětlit, proč Vás nevolilo víc než 20 poslanců z vašeho spektra ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl: Jsou rozlezlí všude. Zákon o neziskovkách na ně posvítí. Proto řvou

18:20 Rajchl: Jsou rozlezlí všude. Zákon o neziskovkách na ně posvítí. Proto řvou

Zákon o registraci zahraničního financování politických neziskovek budí v médiích silné vášně a emoc…