Zdechovský: „Vláda nikoho neokrádá. Důchodci dostali nejvíc.“

08.03.2023 15:50 | Rozhovor

„Zbavit se nepotřebných zaměstnanců, udělat audity na úřadech a některé nepotřebné instituce zrušit,“ doporučuje v souvislosti s úspornými opatřeními českého kabinetu europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „Je potřeba oddělit dvě věci, věci na podporu rodiny a rodinných rozpočtů. Rodiny krvácejí v každé krizi nejvíce a tam bych vůbec neškrtal,“ dodává. Upozorňuje, že rodiny nedostanou valorizovány rodičovské příspěvky a „nemají, kde brát peníze“. Přidává i vzkaz k sobotní demonstraci na Václaváku na adresu advokáta Jindřicha Rajchla: „Tohle mu nežeru!“

Zdechovský: „Vláda nikoho neokrádá. Důchodci dostali nejvíc.“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Viděli jsme několikadenní obstrukce v Poslanecké sněmovně, dokonce i prezident Miloš Zeman uvedl, že na valorizaci důchodů, která bude nižší, než se plánovalo, vidí jediné pozitivní, a to, že může vést k pádu vlády. Co vy na to, pane europoslanče?

Myslím si, že každý, kdo to s republikou myslí vážně, nechce zadlužovat stát ani naše děti. Musí uvažovat o tom, kde šetřit. Pokud to neuděláme, dluhy budou obrovské. Je to zatažení za záchrannou brzdu. Trošku mi vadí, že vláda nechce šetřit víc, že nechce víc jít do reforem. Volby nejsou za rohem; vláda může být daleko odvážnější.

V čem by ještě mohla být odvážnější?

Měli by udělat to, co slibovali během kampaně. Zbavit se nepotřebných zaměstnanců, udělat audity na úřadech a některé nepotřebné instituce zrušit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Zdechovský, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusezefir , 08.03.2023 16:27:10
Takemu gaunerovi to se dobře mluvi z bruselskym platem ! Moje sousedka ma duchod 8000 kč doma netopi proto že nebude mit na jidlo a nájem .

|  11 |  0

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…