Zděšený Veleba se znovu vrací k útokům na Zemana: Tady začíná něco nebezpečného. Může to skončit zle

19.11.2014 8:00 | Zprávy

Byl to první přímý útok na prezidenta. Zfanatizovaný dav není obrazem českého národa. Vzniká nebezpečný stav, který nemusí slabý premiér zvládnout. Takto hovoří rozladěný senátor a předseda SPO Jan Veleba v souvislosti s pondělními protesty proti hlavě státu. „Neznám kulturní národ s historickými kořeny jako mají Češi, který by v den státního svátku inzultoval svého prezidenta, jenž se nemohl žádným způsobem bránit a bohužel ho ani nikdo nebránil,“ uvedl také Veleba v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Zděšený Veleba se znovu vrací k  útokům na Zemana: Tady začíná něco nebezpečného. Může to skončit zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba

Vypadá to, že popularita prezidenta mohla silně klesnout. Co si o tom myslíte vy?

Můj názor je, že jeho popularita neklesne, naopak bude stoupat. V pondělí, při vší úctě, byla v Praze ta řvoucí, do značné míry zfanatizovaná menšina a proti tomu je v republice mlčící většina. Nedej bože, aby se zatím mlčící většina nějakým způsobem dala do pohybu. Toto není demokracie. To, co se v pondělí stalo, mě opravňuje se domnívat, že demokracie má své majitele a není to lid České republiky.

Co spojuje v této chvíli příznivce politiky prezidenta Zemana?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Dotace

Není problém s přidělováním dotací na straně EU, která je přiděluje? Proč se tady pořád řeší přidělování Babišovi. Jestli je neoprávněné, jak to, že mu je někdo přiděluje? Neměla by si v tom udělat pořádek hlavně EU? Podle mě jsou stejně skoro všechny dotace černá díra. Proč je nezrušit úplně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi se Němcům bránili, nevěřte lžím. Fakta k výročí smrti parašutistů

4:44 Češi se Němcům bránili, nevěřte lžím. Fakta k výročí smrti parašutistů

Češi jako poslušní občané protektorátu a udavači? Naopak. Renomovaný historik, archivář a jeden z ne…