Co vás k návrhu na zrušení vládního opatření omezujícího přeshraniční pohyb tzv. pendlerů (lidí dojíždějících za prací) do Rakouska a Německa vedlo?
Můj otec je pendler. Je to inženýr-technik, který každý den jezdí za prací přes hranici do Německa. Je to člověk, kterého se týká nové opatření vlády, které už úplně utáhlo šrouby. Prakticky mu to znemožňuje výkon práce, a nejenom jemu.
Jak?
Cenou za to, že pracuje v Německu, by od zítřka mělo být, že se nesmí tři týdny vrátit domů za rodinou, a to v jedné z nejtěžších dob, které republika prožívá. Bude povinen v Německu zůstat po dobu 21 dnů. A pokud by se i poté vrátil, tak musí zůstat dva týdny v karanténě. Chci, aby tohle opatření bylo zrušeno, aby se otec mohl každý den vracet domů za matkou. Pracuje v příhraniční části Německa, do vzdálenosti jednoho sta kilometrů od bydliště.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Jonáš Kříž