Zeman je na úrovni puberťáků. Drze porušuje zákony. Jestli ho zvolí znovu, nebude to dobré, varuje bloger Ziegler

04.03.2017 10:00 | Zprávy

ROZHOVOR „Vadí mně jeho vystupování, které v mnoha případech není důstojné prezidentského úřadu. A také jeho arogantní pohrdání zákony,“ říká o hlavě státu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista a bloger Jan Ziegler. Upozorňuje na to, že zákony platí pro všechny a měl by je dodržovat i prezident a „ne je drze porušovat“. Ziegler také říká: „Sliboval, že bude prezidentem všech, ale nechová se podle toho. Svými urážkami často na úrovni puberťáků, viz jeho slova o přeříznutých aktivistkách, rozdmýchává zbytečné zlo.“

Zeman je na úrovni puberťáků. Drze porušuje zákony. Jestli ho zvolí znovu, nebude to dobré, varuje bloger Ziegler
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Miloš Zeman za pár dní oznámí, zda bude kandidovat. Očekává se, že bude a v tom případě je dle odborníků i sázkových kanceláří favoritem. Vy jste velký kritik Ruska. Vyčítáte prezidentu Zemanovi jako někteří jiní jeho přílišnou orientaci na Rusko, případně Čínu?

Ano, vyčítám, jejich vliv se u nás poněkud přeceňuje. Například podíl obou zemí na českém zahraničním obchodě je minimální. Navíc prezident Zeman sliboval stamiliardové investice z Číny, které se prokazatelně nekonají.

Je výše zmíněné z vašeho pohledu největší problém jeho prezidentování, nebo vám vadí i něco jiného?

Vadí mně jeho vystupování, které v mnoha případech není důstojné prezidentského úřadu. A také jeho arogantní pohrdání zákony. Když je někde zákaz kouření, tak to platí pro všechny a prezident by měl být příkladem v dodržování zákonů, a ne je drze porušovat.

Vidíte i něco pozitivního na působení Miloše Zemana?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…