Žena tam je majetkem muže a má hodnotu nábytku, ateisté jsou zabíjeni. To je spojenec, kterého jsme hostili na dnech NATO. Šokující pravda o Saúdské Arábii a jejích přátelích mezi českými politiky

19.09.2017 14:11

ROZHOVOR „Je to jedna z nejtotalitnějších muslimských zemí. Žena tam v praktické rovině je vlastně majetkem svého muže, otce či syna, a pokud její mužští příbuzní nechtějí, tak je tam žena spíše kusem nábytku, s kterým se obchoduje jak na trhu s otroky,“ říká znalec islámu a exmuslim Lukáš Lhoťan o Saúdské Arábii, jejíž piloty Česká republika hostila na Dnech NATO.

Žena tam je majetkem muže a má hodnotu nábytku, ateisté jsou zabíjeni. To je spojenec, kterého jsme hostili na dnech NATO. Šokující pravda o Saúdské Arábii a jejích přátelích mezi českými politiky
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Lukáš Lhoťan

Na Dnech NATO v Ostravě se představila aerobatická skupina Saudi Hawks ze Saúdské Arábie… Co tomu říkáte? Putin je kritizován za homofobii a „utlačování homosexuálů“, Asad je západem označován za diktátora, ale Saúdové se přátelí s USA, u nás například s Karlem Schwarzenbergem a vystupují u nás na Dnech NATO…

Upřímně mne to nepřekvapuje. Saúdská Arábie je jedna z nejhorší diktatur světa. Tento režim je horší než režim v Íránu či Číně, ale zároveň je tento režim víc jak 100 let podporován určitými politickými kruhy na Západě.

Jakými?

U nás například představitelé KDU-ČSL, TOP 09 či ODS upřednostňují dlouhodobě spolupráci s touto islámskou diktaturou na úkor spolupráce s Ruskem a Čínou. Víte například, že mezi organizátory, kteří Saúdskou Arábii pozvali, je i nezisková organizace Jagello 2000, která má mezi svými členy i bývalého šéfa ODS Mirka Topolánka? Myslím si, že dnes opravdu jen idiot může věřit tomu, že naší vládě či NATO jde o prosazování lidských práv, když si zvou představitele totalitního režimu Saúdské Arábie, která pronásleduje a odsuzuje k smrti nejen homosexuály, ale i ateisty a křesťany. A mnozí členové NATO s tímto totalitním režimem dlouhodobě spolupracují a podporují ho. Všiml jste si například toho, že proti účasti Saúdské Arábie do teď neprotestoval ani poslanec KDU-ČSL Ivan Gabal, ani Jakub Janda z Evropských hodnot? 

Anketa

Ředitelka Kohoutová se nemusí omlouvat ,,hidžábnici". Souhlasíte s rozhodnutím soudu?

hlasovalo: 15695 lidí

Můžete tedy říci něco více o režimu v Saúdské Arábii? Jaké postavení tam mají například jinověrci, homosexuálové a ženy?

Je to jedna z nejtotalitnějších muslimských zemí. Žena tam v praktické rovině je vlastně majetkem svého muže, otce či syna, a pokud její mužští příbuzní nechtějí, tak je tam žena spíše kusem nábytku, s kterým se obchoduje jak na trhu s otroky. Ale vždy opravdu záleží na mužských příbuzných žen. Pokud jsou mužští příbuzní rozumní, tak má žena  trochu více práv, ale stále nesmí řídit automobil, motorku či kolo, cestovat sama a podobně.

V Saúdské Arábií je zakázáno pod trestem smrti šíření jiného náboženství než islámu a jinověrci, hlavně křesťané, jsou tam vystaveni stejné úrovni pronásledování jako například v Severní Koreji. Homosexualita je tam sice trestná, podobně jako v Islámském státě se trestá smrtí, ale i velmi rozšířená, protože muži nemají v Saúdské Arábii příliš možnosti mít sex s ženami jinak, než když se ožení, a to je velice drahá záležitost a mnozí na ni mají peníze až v pozdním věku. 

Liší se režim v Saúdské Arábii v něčem podstatném od Islámského státu?

Určitě ano. Rozhodně v tom, že režim v Saúdské Arábií je uznáván Západem za legitimní a je mu tolerováno to, že svou totalitní ideologii a radikální výklad islámu šíří po celém světě včetně Evropy. Ale jinak v základech praktikování islámského práva šaría se až tolik neliší. Islámský stát je možné přirovnat k stavu Saúdské Arábie na počátku jejího vzniku, kdy byl tento režim stejně brutální a šílený, jako je dnes Islámský stát. Ale postupně došlo k jeho otupění a umírnění, takže dnes je Saúdská Arábie méně brutální než Islámský stát. Ovšem Islámský stát přímo vychází z ideologie wahhábismu/salafismu a považuje současné vedení Saúdské Arábie za zrádce idejí zakladatelů wahhabismu a pokrytce, takže má za cíl bojovat i proti nim. Mnoho ze sponzorů Islámského státu a jeho ideologů pochází ze Saúdské Arábie a je členy opozice proti královskému režimu.

A v čem se režim Saúdské Arábie liší od tolik Západem kritizovaného režimu Bašára Asada?

V mnoha zásadních věcech. Režim Asada je sekulární absolutismus s prvky demokracie. Je to jediný stabilní režim v muslimských zemích, který skutečně je sekulární a hájí všechny členy společnosti, kteří nevedou boj proti sekulárnímu státu rodiny Asadů. Proto má tento režim takovou podporu u arabských křesťanů a různých islámských sekt, kteří moc dobře vědí, kam by vedla vláda wahhábistů nebo Muslimského bratrstva.

Proto je Sýrie největší nepřítel jak pro Muslimské bratrstvo, tureckého prezidenta Erdogana, tak i Saúdskou Arábii. Saúdové se snaží, co to jde, tento režim zlikvidovat, protože nabízí Arabům a muslimům životaschopnou alternativu jak náboženského pojetí islámu, tak i společenského systému. Saúdské Arábii v tomto vydatně pomáhají jisté kruhy v USA a Evropy, například u nás již výše jmenovaný poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal, který se snaží podporovat svržení sekulárního režimu Asada.

Je též zajímavé, že syrští či libanonští křesťané si pochvalují Hizballáh či jiné šíity a Írán…

Arabští křesťané nemají na vybranou. Mají staleté zkušenosti s muslimy a vědí, že nejumírněnější a nejtolerantnější jsou právě šíitští muslimové. A co taky mají asi dělat, když vidí, jak USA, Evropa a západní křesťané nejen lhostejně přihlížejí ke genocidě křesťanů na Blízkém východě, ale ještě jí aktivně pomáhají tím, že podporují podobné fanatiky, jako jsou vládci Saúdské Arábie či Muslimské bratrstvo?

Před invazí USA a Evropy do Iráku tam žilo přes milion křesťanů a dnes jich je jen pár, protože výsledkem politiky USA a Evropy v Iráku byla genocida iráckých křesťanů. Podobně to bylo málem v Sýrii, kde naštěstí nakonec vítězí Asad s Íránem a Ruskem. V Egyptě se také situace stabilizovala poté, co byl vojenským pučem odstraněn režim Muslimského bratrstva, který podporovaly USA a EU. Co jsem měl možnost hovořit s arabskými křesťany a číst jejich komentáře na internetu, tak arabští křesťané se víc bojí USA, Evropy a evropských rádoby křesťanů než muslimů. S muslimy dokázali aspoň nějak přežívat poslední staletí, ale USA a Evropa dokázaly svou politikou za pár desetiletí vyhladit skoro celou křesťanskou menšinu na Blízkém východě. 

A jaká je tam role Ruska?

Dnes je Rusko poslední nadějí arabských křesťanů. Nástup Ruska v Sýrii ukázal, že na rozdíl od Evropy a USA se Rusko opravdu snaží pomoci křesťanům na Blízkém východě. Nebojím se říci, že nástup Ruska v Sýrii byl zázrak, jenž zachránil syrské křesťany před totálním vyvražděním; podobným, jaké si prožili před sto lety Arméni v dobách arménské genocidy. Rusko svým razantním nástupem dokázalo zastavit islamisty podporované Saúdskou Arábií s tichým souhlasem USA a Evropy. Je naší věčnou hanbou, že evropští křesťané reálně nic neučinili, aby zastavili politiku EU a USA v Sýrii, a nepřímo tak nesou evropští křesťané spoluvinu za genocidu křesťanů v Sýrii a Iráku. 


Lukáš Lhoťan je bývalý muslim a autor knih Islám a islamismus v České republice, Ježíš Kristus a islám či Arménský holocaust – Sto let od plánované genocidy arménského národa 1915–2015. Vydal také knihu Marek z Aviana – patron a štít Evropy, životopis duchovního obránce Středoevropanů před islamizací. Dříve redaktor košer finančního webu Shekel.cz. Nyní analytik Da Vinci Prague Institute, o. s. Od roku 1998 do roku 2010 byl spolupracovníkem předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 členem Muslimské obce v Brně, absolventem vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolventem studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).   


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sprostá kampaň, opozici to bude mrzet. Šafr a Klusák rozumu moc nepobrali, říká Tomáš Vyoral

16:20 Sprostá kampaň, opozici to bude mrzet. Šafr a Klusák rozumu moc nepobrali, říká Tomáš Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Babiš mladší opozici uškodí, myslí si komentátor Tomáš Vyoral. „Jak…