Francouzská politička Le Penová přijede v dubnu do Prahy

23.03.2015 15:56

Kontroverzní francouzská politička Marine Le Penová přijede 22. dubna do Prahy. Předsedkyně nacionalistické Národní fronty navštíví českou metropoli na pozvání neparlamentní Občanské konzervativní strany, kterou vede někdejší poslanec a pražský radní za ODS Jiří Janeček, napsal dnes server Hlídací pes.

Francouzská politička Le Penová přijede v dubnu do Prahy
Foto: Pražské Benátky
Popisek: Vodouch na Vltavě.
reklama
"Můžu potvrdit, že Marine Le Penová do Prahy dorazí," řekl serveru Janeček. Detaily prý chce sdělit ve čtvrtek na tiskové konferenci, kterou plánuje s poslancem hnutí Úsvit Radimem Fialou. 
   
K protiimigrační a Národní frontě se hlásí i druhé křídlo hnutí, které se postavilo proti předsedovi Tomiu Okamurovi a jehož představitelé plánují založit novou politickou stranu. "Pokud (Le Penová) přijede, rád se s ní setkám. Je to zajímavá dáma, umírněná politička, která dbá na tradice a kulturnost, je to pravděpodobná budoucí francouzská prezidentka," řekl Hlídacímu psu představitel této frakce, poslanec Úsvitu Marek Černoch. 
   
Národní frontu označují někteří pozorovatelé za krajně pravicovou stranu. Loni zvítězila ve volbách do Evropského parlamentu. V nedělním prvním kole francouzských místních voleb skončila Národní fronta druhá za pravicovou koalicí v čele s konzervativním Svazem pro lidové hnutí bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho, ač ji průzkumy předpovídaly první místo. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…