Jak nacisté, napsal Škromach vládě. Reakce: Bolševický křupane

8. 5. 2013 13:43

Senátor ČSSD Zdeněk Škromach na svém facebookovém profilu ve středu dopoledne zveřejnil komentář o Janských Lázních. Vláda premiéra Petra Nečase (ODS) je prý chce zašantročit a rozkrást, chová se přitom jako nacisté v Rusku a uplatňuje taktiku spálené země. Na to reagoval poslanec ODS Jan Zahradil a počastoval Škromacha slovy „omezený bolševický křupan“.

Jak nacisté, napsal Škromach vládě. Reakce: Bolševický křupane
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Zdeněk Škromach
reklama

Podle Šromacha lidé ve správních orgánech Státních léčebných lázní Jánské lázně chtějí toto zařízení zrušit. Údajně tam jsou politici z ODS a TOP 09.

Taktika spálené země – rozkrást pro kamarády, a nechat to těm, co přijdou po nich

„A Kalousek to řídí. Stejně jako nacisté v Rusku, taktika spálené země. Rozkrást pro kamarády co se ještě dá, a pak to nechat těm, co přijdou po nich,“ zlobí se Škromach na svém profilu.

Na jeho komentář o dvě hodiny později reagoval europoslanec ODS Jan Zahradil. Nelíbí se mu, že Škromach v den výročí ukončení 2. světové války používá „obzvláště nechutné a hloupé přirovnání“ o nacistech.

„Věděl jsem sice vždy, že je Škromach jen omezený bolševický křupan, některé věci však zas a znovu dokážou překvapit,“ uvedl u sebe na Facebooku Zahradil.

Proti omezování kapacity lázní se vyjádřilo přes 15 tisíc lidí

Na petičním webu Jednej.cz se již před časem objevila Petice proti omezení kapacity lázeňské péče pro děti a uzavření komplexu Vesna. Podepsalo se pod ní už zhruba 15 400 lidí.

Podle petice vedení SLL Janské Lázně rozhodlo, že v září 2013 se uzavře komplex dětské léčebny Vesna. Péče o děti se pak má přesunout do jiného objektu s mnohem menší kapacitou. Už v květnu má být navíc propuštěno 100 zaměstnanců, z toho 80 je zdravotnický personál.

„S touto situací se nehodláme smířit. Vesna byla, je, a doufáme, že i bude jedna z nejlepších dětských léčeben pro handicapované děti. Proto žádáme vedení SLL Janské Lázně, aby hledalo taková úsporná opatření, která povedou k zachování lázeňské péče pro děti v kompexu Vesna,“ stojí v petici.

Co přesně padlo

Zdeněk Škromach:

Tak tyto lázně chce zašantročit Nečasova vláda a Schwarzenbergovi lidé z TOP09, kteří sedí ve správních orgánech. A Kalousek to řídí. Stejně jako nacisté v Rusku, taktika spálené země. Rozkrást pro kamarády co se ještě dá, a pak to nechat těm, co přijdou po nich. Hezký den. (přiložen tento odkaz)

Jan Zahradil:

Zdeněk Škromach právě napsal na svůj fb, že tato vláda se chová prý jako "nacisté v Rusku". Zejména dnes, v den vítězství nad nacismem, je to obzvláště nechutné a hloupé přirovnání. Věděl jsem sice vždy, že je Škromach jen omezený bolševický křupan, některé věci však zas a znovu dokážou překvapit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…