Klaus: Volbou Zemana zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí

26.01.2013 17:18

Ve volbě prezidenta zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí, komentoval prezident Václav Klaus dnešní vítězství Miloše Zemana. Je prý hrdý na český národ, který nepodlehl mediální "protikampani". Klaus to uvedl na zahraniční cestě v Chile na dotaz Českého rozhlasu.

Klaus: Volbou Zemana zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období

 "Všichni asi očekávali, že jsem byl pro Miloše Zemana, ani jsem se tím netajil. Jestli jsem, nebo nejsem rád, je možná druhotné. Prvotní je to, že mohu s dobrým pocitem říci, že jsem hrdý na český národ. Myslím, že český národ se nenechal zmást neuvěřitelnou mediální protikampaní. Kdybych chtěl použít nadsázku, která u nás tak často běhala, tak bych řekl, že teď konečně zvítězila ta pravda a láska nad lží a nenávistí. Jsem tomu nesmírně rád, je to obrovské zadostiučinění pro všechny, kteří to s naší zemí myslí dobře," komentoval prezidentské volby Klaus.

Jako dosluhující prezident odmítl Zemanovi radit, stačí mu prý setkání se svým nástupcem. "Nyní to není na to, abych někomu dával rady. Je to na to, aby se existující prezident se zvoleným prezidentem setkal, a určitě k tomu dojde, ale abych teď hlavně mluvil o radách, tuto ambici opravdu nemám."

Miloš Zeman porazil přesvědčivým výsledkem ve druhém kole přímé prezidentské volby Miloš Zeman Karla Schwarzenberga a stal se tak třetím českým prezidentem. Kampaň mezi Zemanem a Schwarzenbergem se během dvou týdnů po prvním kole hodně vyostřila, jejím nejdiskutovanějším tématem se staly tzv. Benešovy dekrety, které předseda TOP 09 označil v České televizi jako dvacet let neplatné.

Bývalý český premiér a expředseda ČSSD Miloš Zeman se stane historicky třetím českým prezidentem. Rozhodlo o tom druhé kolo přímé volby, v níž nová hlava státu získala 55 procent hlasů. Poraženému Karlu Schwarzenbergovi dalo hlasy 45 procent voličů. Ve srovnání s prvním kolem poklesla volební účast o necelá dvě a půl procenta.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas, čtk

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…