Milouš Jakeš: Lidem je zle a z vrahů se dělají hrdinové

01.05.2013 13:14

U Křižíkovy fontány zní komunistické řeči jako vždy prvního května. Jako vždy se také zúčastnil i bývalý generální tajemník KSČ Milouš Jakeš. ParlamentníListy.cz tohoto důchodce vyzpovídaly. A toto se dozvěděly.

Milouš Jakeš: Lidem je zle a z vrahů se dělají hrdinové
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Milouš Jakeš

Co si myslíte o současném režimu?

To, co většina lidí.

Jak se díváte například na zdražování?

Protože současný režim už nemá co prodávat, tak samozřejmě musí jít touto cestou.

A jak se díváte na politický vývoj posledních dvaceti let?

Já bych to spojil s Gorbačovem. Ten se zaprodal kapitálu, je to Jidáš. Dnes se prezentuje jako sociální demokrat.

Co si myslíte o  případné spolupráci KSČM s ČSSD ve vládě?

To by záviselo na tom, kolik by nám lidi dali ve volbách hlasů. Obecně to je dobře, je to levicová strana. I pro ni je to lepší, než kdyby spolupracovala s Karlem Schwarzenbergem a pravicí. Důležitý ale bude výsledek voleb. Ten bude určovat postoj komunistů, ale i sociálních demokratů.

Jak se podle Vás žije důchodcům?

Špatně. Všechno se zdražuje a je to hrůza.

A jak si žije důchodce Jakeš?

Řekl bych to tak, že žiju. Za ten důchod, co mám, zaplatím plyn a elektřinu, takže nouzí netrpím.

Co říkáte na nápady sebrat část peněz z důchodů komunistických funkcionářů?

No to je odsouzeníhodné.

Jaký je podle Vás Miloš Zeman prezident?

Z těch kandidátů, co byli, a zejména z druhého kola, kde byl s Karlem Schwarzenbergem, je samozřejmě nejlepší.

Jak na Vás působí současné dění kolem bratrů Mašínových?

Z vrahů se dělají hrdinové.

 Vaši bývalí kolegové Miroslav Štěpán a Lubomír Štrougal občas naznačují, že si Vás moc neváží. Co si o tom myslíte?

Jsem komunista, to mi stačí. Jsem komunista a budu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…