Pavel Bém: Kauza Davida Ratha je mediální objednávka

14.09.2012 9:33

Poslanec a bývalý primátor Prahy Pavel Bém se domnívá, že zadržení jeho poslaneckého kolegy Davida Ratha není standardní. Rovněž vazební délka i důvody vazby, stejně tak jako vše, co se kolem Rathova trestního stíhání děje, není podle něj v pořádku. Bém to řekl v rozhovoru pro časopis Reflex.

Pavel Bém: Kauza Davida Ratha je mediální objednávka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

Bývalý primátor Prahy Pavel Bém je původním povoláním lékař – psychiatr. Proto se otázky týdeníku Reflex stočily na jeho názory na vystoupení Davida Ratha ve sněmovně, kde své pobývání ve vazbě popisoval Rath slovy jako novodobá, psychická tortura. Rath navíc pro média posílá z vazební věznice i vzkazy, kde slova o tortuře taktéž opakuje.

„Vzkazy Davida Ratha z vazby jsem nečetl, takže je nechci komentovat, natož diagnostikovat,“ řekl k tomu pro Reflex Bém. „Kdybyste se zeptal, zda je David Rath nevinný, tak bych odpověděl, že ne. Pokud byste se ale zeptal, zda je standardní jeho zadržení, vyšetřování, vazební délka i důvody, interpretace, argumenty a vše, co se Rathova trestního stíhání týká, tak jsem přesvědčen, že to standardní není,“ uvedl dále Bém.

„Nemohu soudit, co David Rath ve vazbě prožívá. Ale v každém případě je jasné, že je tady velká společenská objednávka generována médii a nějakým způsobem saturována politikou jako takovou a politickými oponenty. Je to kauza, která nepochybně ovlivní volby, nikoliv jen ve Středočeském kraji. Už to je samo o sobě nestandardní. U druhé žádosti o vydání Davida Ratha se mi v řadě věcí zdají argumenty jeho obhájců relevantní,“ poznamenal dále k tomu exprimátor.

Podle jeho soudu jsme v Česku nyní sevřeni do "kleští neobyčejně silné mediální objednávky, která ovlivňuje chování a rozhodování nejen na úrovni specializovaných orgánů policie, ale jak se ukazuje, i státních zastupitelství a soudů."  „Což považuji za opravdu extrémně nebezpečný fenomén,“ dodal.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…