Šokující předzvěst astrologů: Planeta je ve varu, přijdou těžké roky

08.03.2014 10:57

JINÝMA OČIMA Vyhrocená situace na Krymu a celkově i na Ukrajině s sebou nese jako vždy v takových chvílích i řadu různých spekulací. A objevují se i ty – z kategorie: mezi nebem a zemí. Bohužel, příliš optimisticky nezní.

Šokující předzvěst astrologů: Planeta je ve varu, přijdou těžké roky
Foto: archiv red, tan
Popisek: Ukrajinská krize

ParlamentníListy.cz proto udělaly malou rešerši toho, co na sklonku roku předpověděl pro rok 2014 astrolog Vít Kuntoš, jak hodnotí možnosti vývoje Antonín Baudyš a astroložka Eva Prokešová. Shrnuly však i další informace, které se objevily v této kategorii na internetu.

Astroložka Eva Prokešová, která se zabývá zpracováváním horoskopů jednotlivých států, upozorňuje na to, že svět se nyní v tomto období nachází v turbulentních časech a je ve varu.

„I když nemám zpracovaný v tuto chvíli přímo horoskop Ukrajiny, myslím, že nám mnohé může napovědět to, co ukazují horoskopy dvou mocností - tedy Ruska a Spojených států. Připomínám, že hvězdy opravdu nyní odhalují to, že se planeta nachází ve varu a napjatých vztazích. V tomto roce to potrvá hlavně do dubna, pokračovat to však bude ještě i v příštím roce. Tedy v roce 2015 se pak tato fáze uzavře. Je však nutno říct, že Rusko má pro nejbližší tři roky, včetně toho, v kterém se nacházíme, mimořádně dobré konstalace hvězd. Velmi dlouhou dobu takové nemělo. Vzhledem k napětí, které se kolem něho vytváří zvláště ve vztahu k USA, je jisté, proč oni vystupují sebevědomě a naprosto neochvějně. Oni to totiž budou,kdo mají šanci jít nahoru a vyhrát, obstát, udržet své pozice," uvedla pro ParlamentníListy.cz Eva Prokešová. Na otázku, zda lze za jejím vnímáním vidět i hrozbu nějakého konfliktu a případného vítěze, však odpovědět odmítla.

„Lidé se mě samozřejmě ptají až na to nejzazší řešení a zda k němu dojde. To odmítám komentovat. V každém případě lehké období nás ale nečeká, toje pravda,"  poznamenala. (Prokešová je absolventkou Fakulty mezinárodních vztahů na VŠE, šest let poté pracovala v reklamě a marketingu mezinárodních firem. Nyní přednáší a ráda i při svých přednáškách uvádí souvislosti s tím, co naznačují hvězdy a co se kolem nás děje - jak v ekonomiice, politice i soukromých životech, pozn.red.

Svět ve varu bude až do příštího roku. A i když se uklidní, přijdou ještě těžké roky, říká astroložka

Podle jejího výkladu postavení hvězd na obloze ve vztahu k politické situaci světa totiž i poté, co skončí rok 2015, který by měl složité problémy a vazby ukončit, čekají lidstvo „hubené roky". „Ty potrvají přibližně do roku 2022. Rozkvět pak já osobně vidím v letech 2026 a 2028. Neptejte se mě však na to, co bude předcházet. Jisté je, že má-li přijít obnova, zlepšení, musí dojít k nějaké změně," říká pro ParlamentníListy.cz Eva Prošková.

Zda ony předvídané „hubené roky" budou výsledkem toho, jak Spojené státy na rozdíl od Ruska mají v současné době konstalace hvězd špatné, upřesnit nechtěla. „USA od doby, kdy v roce 2008 spustily krizi, budou ekonomicky i nadále strádat a jejich situace se může ještě dokonce zhoršit. Osobně to vidím tak, že v tom roce 2015 se budou zřejmě potýkat s velmi vážnými finančními potížemi. Když jsem viděla to postavení hvězd vloni při přípravě horoskopu, myslela jsem si, že ty jejich potíže začnou třeba tím, že nebude u nich schválený rozpočet. Pokud ale vezmeme v potaz události na Ukrajině a postoj Ruska, které oznámilo, že by za jistých okolností přestalo splácet svůj dluh, může vést cesta i tudy," naznačila Prokešová. Podle ní navíc vedle neklidu na Ukrajině (který by však podle ní mohl být zakončen už v dubnu) bude pokračovat dál i napjatá atmosféra v Sýrii a na Blízkém Východě.

  • Více zpráv a odborných názorů k dění na Ukrajině ČTĚTE ZDE

I astrolog Kuntoš varoval před těžkými zkouškami

Na místě je připomenout to, že se v jistých bodech protíná předpověď Evy Prokešové s jiným astrologem. Když na sklonku loňského roku požádaly ParlamentníListy.cz Víta Kuntoše o zpracování horoskopu pro tento rok, jedna věc byla nápadná ihned. Uvedl totiž, že po celý rok 2014 bude na nebeské klenbě figurovat nepříliš pozitivní konstelace – tedy kvadratura mezi Uranem v Beranu a Plutem v Kozorohu. „Jde o velice tvrdou vazbu, která přináší pro celý rok napjatou atmosféru. V životech mnohých tak budou probíhat těžké životní zkoušky,“ řekl.

Astrolog varoval před jarem - přinese napjaté postavení hvězd a konflikty

A jak dodal, za náročné období bude možné považovat právě nadcházející jaro, poněvadž to se do předchozí konstelace zapojí i Jupiter. A ten může fungovat jako katalyzátor. Ale…

„V dubnu disharmonicky přistoupí i planeta Mars, a tak je možné očekávat zvýšenou hrozbu konfliktů, mezinárodních sporů a snah o svržení starých struktur. Taktéž se může projevit síla přírodních živlů. Podobně náročné období bude pak i v listopadu,“ varoval vloni Vít Kuntoš. Z jeho pohledu se tak jeví první polovina tohoto roku jako náročnější, a to zejména v již zmiňovaném dubnu, kdy se disharmonickým zapojením Marsu vytvoří tzv. „velký kříž“.

Zprávy o nebezpečí přicházejí i odjinud

I když je vždy třeba všechny informace třídit, přemýšlet o nich, není na škodu jich mít více než méně. Koneckonců, zahodit je, odsoudit jako nesmysl či se jim zasmát, se dá vždy. Ovšem existuje-li nějaká hrozba, historie dokazuje, že lidé vždy i k informacím věštců a různých proroků inklinovali daleko více. Nelze se tedy divit, že například internetový portál jedné z našich významných televizí vzpomíná v těchto dnech na jistou věštkyni, která si říkala Baba Vanga. I když už nežije, jejím předpovědím prý rozhodně nelze upřít aktuálnost. Uvedla totiž, že třetí světovou válku má podle ní odstartovat konflikt v sousední zemi Ruska, a to v roce 2014.

Vanga v jedné své předpovědi prý údajně tvrdila, že Rusko vstoupí do války se svým sousedem. Mezi ně patří i Ukrajina. Podle proroctví má být rozhodující právě rok 2014 a konflikt začátkem 3. světové války. Tato slova ve světle nejnovějších událostí odehrávajících se na Krymu se čtou proto značně děsivě. Zvlášť, když údajně měla ještě upřesnit to, že mají být použity chemické zbraně a dojít i k jadernému útoku. Za to prý má být Rusko podle Vangy a vysvětlení jejích předpovědí sice poté kritizováno, ale svou silnou pozici ve světě se mu přesto rychle podaří obnovit.

Válka, která by se podle „vědmy“ měla rozhořet, skočí v říjnu. Ovšem nebude to znamenat konec umírání lidí v jejím důsledku. Kvůli kontaminaci životního prostředí by údajně mohlo dojít i k další hromadné smrti lidí z východní Evropy...

Obrazy světců roní slzy

Zprávou z kategorie mezi nebem a zemí je zcela určitě i ta, kterou přinesl polský katolický portál Fronda pl., že v deseti klášterech na Ukrajině a v Rusku začaly údajně obrazy světců ronit v těchto dnech slzy. K podivnému jevu došlo prý též před Velkou říjnovou socialistickou revolucí (VŘSR) i před rozpadem Sovětského svazu. A vždy pak následovalo krveprolití... Úkaz byl zaznamenán podle uvedeného zdroje v ruských městech Novokuzněck, v Rostově nad Donem nebo v ukrajinské Oděse a Rovně.

Baudyš – jako astrolog na dění už nekoukám

Astrolog Antonín Baudyš na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda si třeba nevšiml v konstelacích hvězd něčeho, co by mohlo ukazovat na další vývoj událostí ve východní Evropě, přiznal, že se horoskopům a astrologii již věnuje jen v omezeném měřítku. „Zpracovávám již jen osobní horoskopy, na to, co postavení hvězd říká o státech i kontinentech, se raději nedívám. I kdyby tomu tak bylo, lidé mě vnímají jako ideologicky namířeného jen určitým směrem, což je pak na překážku tomu, aby byla má případná sdělení vnímána objektivně,“ vysvětlil s omluvou, že dané okolnosti posoudit pro redakci a čtenáře nemůže.

Přesto připomenul některá fakta, která je třeba při vnímání toho, co se děje a jak se to může dotýkat každého, brát v potaz. „Do Ruska bude tak jako tak proudit stále více peněz. Už nyní je Rusko třetím největším držitelem devizových rezerv na planetě. Po Japonsku a Číně. Tak jako enormně zbohatla a podražila Austrálie v důsledku masivní těžby, tak je v podstatě jisté, že se Rusko časem stane nejbohatší zemí na planetě. Předpověděl to v českém prostředí už Miroslav Dolejší ve své slavné Zprávě o 17. listopadu napsané v roce 1990,“ poukázal Baudyš. Jak dodal, v té zmiňované zprávě se mimochodem zmínil Dolejší už tehdy, že dojde k rozpadu Československé federace, protože Rusko vznese nárok na návrat Slovenska do své sféry vlivu. A že dříve nebo později se též Libye a Sýrie stanou obětí vojenské agrese. „Klobouk dolů před jeho jasnozřivostí,“ poznamenal Baudyš.

Na Rusku si mnohý „vylámal zuby", upozorňuje Baudyš

Konstatoval pak též i to, že Rusko bylo cílem expanzivních snah posledních dvě stě let v kuse. „Jenomže - Napoleonovo velikášství si na Rusku vylámalo zuby. První světová válka vznikla na objednávku bank a exportu, aby otevřela trh čtyř monarchií: Německa, Rakouska-Uherska, Turecka a ... Ruska. O tom, jakým způsobem byli Lenin a Trockij financováni a podporování zejména J. P. Morganem a jeho koncernem US Steel, už se lze dočíst. Pokud tedy čtete a trochu hledáte… Historik ekonomie Antony C. Sutton toto ukázal přesvědčivým způsobem ve své knize Wall Street And The Bolshevik Revolution. A je to vysvětlení, které dává smysl. Na rozdíl od vysvětlení jiných. Historie se opakovala s Adolfem Hitlerem. Pro nacisty bylo obsazení ukrajinského, ruského a kavkazského prostoru úkolem, který si mohli ušetřit, ale investovali do něj naopak největší část svého vojenského potenciálu. A ne jinak je Rusko finálním cílem tzv. čtvrté říše, představované globálním kapitálem a jeho prozatímním centrem ležícím ve Spojených státech,“ upozorňuje Antonín Baudyš na historické souvislosti.

Rusko – největší gigant ve výrobě nafty a zásob plynu na planetě

Baudyš upozorňuje pak i na to, že k tomu, aby si člověk udělal obrázek o síle Ruska – tudíž i riziku, které z něj může pramenit, stačí nahlédnutí do jakékoli encyklopedie. „Rusko je největším výrobcem nafty a držitelem největších zásob zemního plynu na planetě. Největší zásobárnou dřeva na planetě. Třetí největší zásobárnou uhlí, třetím největším producentem energie, čtvrtým největším producentem jaderné energie. Čtvrtým největším zemědělstvím. Největším producentem ovsa, žita, ječmene a slunečnicových semen. Největším producentem azbestu, diamantů, niklu a paladia. Osmou největší ekonomikou světa a zemí s nejvyšším procentem vysokoškolského vzdělání z celého eurasijského prostoru,“ vybírá namátkou charakteristické údaje země, jejíž dalších kroků se svět obává a sleduje je s napětím.

Řeči o demokracii a lidských právech? Pohádka pro naivní veřejnost

„Jenže tato země je na tom prachbídně s kvalitou života, s korupcí a se svobodou slova. Nechali byste si však takové zlaté vejce nechat utéct před očima? Když je kapitalismus se svojí nekontrolovanou výrobou a neomezenou produkcí právě na nerostných surovinách absolutně závislý? Když už máte největší armádu na světě, vojáky rozmístěné v osmdesáti zemích světa a skrytě kontrolujete většinu vlád? Když otevřeně kontrolujete veškerý elektronický a informační pohyb na planetě? Když už jste prostřednictvím Světové banky a Mezinárodního měnového fondu úspěšně zplundrovali a vykradli tolik ekonomik světa? Když si můžete zaplatit převrat v kterékoliv zemi světa, protože jej platíte nekrytou měnou?“ ptá se Baudyš, který tyto úvahy napsal i v jednom ze svých aktuálních blogů na toto téma. Přitom přiznal, že se vůbec původně k dané záležitosti, kterou vnímá jako velmi složitou, vyjadřovat nechtěl.

Podle Baudyše přitom jediný důvod, proč síly korporátního fašismu zatím ještě Rusko neovládly, ekonomicky ani vojensky, je jedna osoba. Vladimír Putin.

„Do jeho nástupu šlo všechno jako po drátkách. A dodnes nikdo nenapsal, že Putin je nejschopnějším vládcem, jakého Rusko mělo od Petra Velikého. Nejsem jeho vyznavačem ani obdivovatelem. Ale elementární intelekt by měl stačit komukoliv k tomu, aby tento prostý fakt rozpoznal. A pak tu je ještě největší arzenál ruských jaderných hlavic. Pět tisíc aktivních z celkových osmi tisíc k dispozici. Jaderné zbraně chrání Rusko před agresí. A právě radar, který měl stát v Brdech, byl schopen neutralizovat ruské jaderné rakety, které by Rusko odpálilo v případě svého napadení. Radar však zatím nestojí, útok se konat nemůže. Vázne i spuštění války proti Íránu, třetího největšího vývozce nafty a druhého největšího zemního plynu. Vázne totiž zničení íránského partnera, Sýrie, která by v případě napadení Iránu byla schopna vážně poškodit Izrael. Tak to je. Řeči o demokracii a lidských právech - pohádka pro naivní veřejnost - se však budou omílat ještě dlouho a pod povrchem se bude nadále odehrávat tento evidentní boj o suroviny,“ přinesl zajímavé shrnutí svého pohledu Baudyš.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Alena Hechtová

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…