Zdena Mašínová před volbami: Těžko vybírat, když jsou bolševici všude

19.10.2013 18:27

JINÝMA OČIMA Bolševici v Parlamentu nemají co dělat. V TOP 09 jsou kromě Miroslava Kalouska docela zajímaví lidé. To řekla ParlamentnímListům.cz sestra vůdců odbojové skupiny bratří Mašínů Zdena. Ohledně voleb ještě není rozhodnutá, ale ví, že k nim určitě půjde.

Zdena Mašínová před volbami: Těžko vybírat, když jsou bolševici všude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdena Mašínová
reklama

„No, co mi zbývá, než jít k volbám, když ti bolševici jsou nasazeni ve všech parlamentních stranách,“ říká fatalisticky Zdena Mašínová, sestra protikomunistických bojovníků bratří Mašínů. Hodně přemýšlí spíše o jednotlivých osobnostech, než o celých politických stranách.

Dáreček od Havla

„Babiše opravdu ne, ten mě neokouzlil. Lidi mu sice věří, ale já nejsem lid. Mám ještě zbytek mozku v hlavě. Odsud posud. Je to strašně těžké, nejraději bych se na to vybodla, ale fakt, že jsou komunisté v Parlamentu, mi nedá spát. A tu zkušenost, co mám s mladými, když s nimi mluvím a oni řeknou, že jsou komunisti demokraticky zvolení, musím nějak potřít. Komunisti jsou ve všech stranách, ale jen v KSČM jsou oficiálně. To je dáreček od pana Havla, co nám tady nechal,“ tvrdí.

Prý je třeba se orientovat podle osobností. „Podle mě je Miroslava Němcová čestná. Několikrát jsem se s ní setkala a vím to, ale parta, ve které je, je hodně divná. A co nám tady předváděla celých dvacet let, to byla hrůza. Navíc zpočátku byla nadšená pro toho psychopata Klause, což mě mrzí,“ podotýká.

TOP 09 je zajímavá

Hodně zajímavých lidí objevila v TOP 09. „Dívala jsem se, když šlo o důvěru vládě a viděla vystoupení zhruba pěti celkem zajímavých lidí z TOP 09. Nicméně v té straně je zase to individuum Miroslav Kalousek. On je výrazný, ale s komunisty se chtěl také bratřit. To byla dost rána. Na druhou stranu třeba Helena Langšádlová hovoří dobře a je vidět, že ví, o čem mluví. Líbí se mi. Ale tady se vytvořil takový politický mišmaš, že je těžké se v tom orientovat,“ doplňuje.

Nedávno viděla v televizi předvolební diskuzi z Plzně, v níž se hovořilo o jejích bratřích. „První téma, o kterém se bavili asi hodinu, bylo k výročí útěku mých bratrů z komunistického Československa. Jeden mladík z TOP 09 tam hovořil velmi dobře a pak, kupodivu, i Vít Bárta. Tak to tak sbírám, ale zatím nejsem rozhodnutá. V KDU–ČSL je zase Daniel Herman, kterého levičáci stáhli z ÚSTR, a toho mám také ráda, tak se v tom budu snažit vyznat, ale je to těžké,“ zakončila.

Echo z Olomouce

Zdena Mašínová se narodila v roce 1933 a zanedlouho oslaví osmdesátiny. V současnosti bydlí v Olomouci, kde jí byly v restituci navráceny dva domy. „Tady to je opravdu dost zdivočelá země. Nedávno mě vykradli. A málem jsem je čapla. To je neuvěřitelné. Vylomili hlavní dveře a ukradli za deset tisíc kočárek v chodbě, hasicí přístroje a tak dále. Ještěže jste mě zastihl na telefonu, protože příště ukradnou i mě,“ sdělila ironicky.

V době útěku bratří Mašínů do Berlína v roce 1953 byla mladá, ale později ji za to komunistický režim neustále perzekuoval. Byla velmi aktivní v kauze Vladimíra Hučína. Před dvěma lety se zúčastnila v USA pohřbu svého bratra Ctirada, takže z odbojové skupiny bratří Mašínů už žije jen mladší Josef. V současnosti se natáčí podle scénáře spisovatele Jana Nováka o protikomunistických bojovnících Mašínech celovečerní film.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Rychetský
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…