Evžen Tošenovský v ráži: Dramatické varování pro Merkelovou, vliv Ameriky na EU, mizerný materiál z Evropské komise, který odpuzuje lidi

21.05.2016 11:20 | Zprávy

ROZHOVOR Prezidenstské volby v Rakousku prý ukazují, jak velký vliv na postoje veřejnosti má migrační krize, myslí si místopředseda ODS a europoslanec Evžen Tošenovský. Podle něj by si poučení z toho měla vzít především kancléřka Merkelová. Dále známý moravskoslezský politik konstatuje, že některé návrhy Evropské komise (EK) moc nezohledňují realitu v členských zemích EU a její koncové výstupy pak někdy přímo veřejnost odpuzují.

Evžen Tošenovský v ráži: Dramatické varování pro Merkelovou, vliv Ameriky na EU, mizerný materiál z Evropské komise, který odpuzuje lidi
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský

Na balkánské trase nyní evidují sice úbytek běženců, nicméně potom, co Rakušané začali v Brennerském průsmyku stavět hraniční plot a lépe střežit svoje hranice, migranti začínají daleko více překračovat slovenskou hranici, pokračují pak dále přes Česko, aby se dostali do Německa. Na přechodu u Velkého Mederu se v minulých dnech uprchlíci snažili ujet ve voze slovenským celníkům. Když ti zahájili palbu, zranili těžce jednu migrantku. Myslíte si, že něco podobného je možné očekávat i u nás, a jak bychom se na to měli připravit? Měli by posílit hraniční přechody se Slovenskem vojáci a policie?

Bohužel k podobným smutným událostem bude docházet, ale pokud to nenabere masový charakter, tak zvyšování hraničních dohledů je zbytečné. V této chvíli by situaci měla zvládat policie, armáda je určena na jinou činnost a použít ji jen pro to, aby ji bylo vidět a ministři ukazovali svou akčnost, je trochu drahá zábava.

I když dočasná dohoda s Tureckem omezila vlnu uprchlíků ze Středního a Blízkého východu, můžeme prý nyní očekávat velkou migraci z italské strany, kam budou proudit migranti především z Libye, kde se shromažďují z afrických zemí. Jak by měla postupovat EU a potažmo naše vláda? Co soudíte o snaze Evropské komise i přes tento fakt protlačit kvóty, ať se nám to líbí nebo ne?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

K vaší odpovědi na téma bitcoiny

Dobrý den, četl jsem zde vaši odpověď, kde odkazujete na vyjádření nějakého soudního znalce. Mohu se zeptat, jak na vás osobně celá kauza a její vysvětlení Blažkem působí? Na mě teda dost nedůvěryhodně, i proto, že se ukazuje, že Blažek i ve svém vysvětlení mlží - třeba o přítomnosti notáře. Navíc j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozsudek přinesený předem? Martina Bednářová a podrobnosti jejího odsouzení

4:40 Rozsudek přinesený předem? Martina Bednářová a podrobnosti jejího odsouzení

„Bylo vidět, že tam jde jenom o ideologii a děti jsou až na posledním místě,“ líčí perzekvovaná učit…