Blansko: Při rekonstrukci Údolní ulice se vytvoří parkovací místa

14.03.2019 21:10

Téměř šedesát parkovacích míst včetně tří stání pro invalidy se vytvoří při rekonstrukci Údolní ulice v Blansku, kterou na březnovém zasedání schválilo všech 18 přítomných zastupitelů města. Náklady na akci se pohybují kolem sedmi milionů korun.

Blansko: Při rekonstrukci Údolní ulice se vytvoří parkovací místa
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Podle starosty Jiřího Crhy projekt kromě stavebních úprav místní komunikace řeší parkování na frekventované ulici, kde je nyní složitá dopravní situace, protože tam sídlí mj. mateřská škola, dům dětí a mládeže, kuželna a fotbalové hřiště. „Při kompletní rekonstrukci by mělo vzniknout 58 šikmých parkovacích míst včetně tří stání pro vozíčkáře,“ uvedl Crha.

Šikmá parkovací stání jsou podle vedoucího odboru investičního a územního rozvoje Marka Štefana navržena tak, že do nich řidiči nacouvají a při výjezdu budou mít lepší rozhled. Toto řešení bylo navrženo s ohledem na bezpečnost provozu a vychází z doporučení policie a odborníků na dopravu. Při tvorbě projektu se navíc zohlednily zkušenosti s podobným uspořádáním ulice v Brně a dalších městech.

Stavební práce by měly trvat asi tři měsíce

Rekonstrukce komunikace bude navíc podle investičního odboru navazovat na stavební práce plynařů, kteří v Údolní ulici nyní začínají s opravami plynovodu. „Město by tedy mohlo do dokončení práce plynařů plynule převzít staveniště a zrealizovat akci v jednom časovém období,“ uvedla Leona Mazourková z odboru investičního a územního rozvoje.

Náklady na rekonstrukci se podle starosty Jiřího Crhy pohybují kolem 6,6 milionů korun bez DPH a budou uhrazeny z finančních prostředků, které byly na účtu města ke konci loňského roku. Investiční odbor vypíše v druhé polovině března zadávací řízení a podpis smlouvy s vybranou firmou se předpokládá koncem května. Stavební práce by pak měly trvat asi tři měsíce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

21:10 Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

Až do konce listopadu měli lidé příležitost hlasovat k projektům, které občané navrhli v participati…