Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

15.04.2024 22:10 | Tisková zpráva
autor: PV

Už jen necelý rok zbývá podle vedení společnosti ČEZ Teplárenská do ukončení výroby energií z uhlí v Elektrárně Dětmarovice. Ta se přetransformuje na nízkoemisní teplárnu. A Bohumín jako strategický odběratel si dokázal vyjednat nové výhodnější podmínky až do roku 2040. Elektrárna Dětmarovice vytápí zhruba 4 000 městských a 800 družstevních bytů.

Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Zastupitelstvo dnes na svém zasedání souhlasilo s ukončením původní koncesní smlouvy, kterou Bohumín s ČEZ Teplárenskou uzavřel v roce 2007 s platností od roku 2010. Nová dlouhodobá dohoda by měla městu zaručit spolehlivou a cenově výhodnou dodávku tepla. „Elektrárna přechází na dva alternativní zdroje energie, biomasu a plyn, což zvyšuje jistotu dodávek v případě, že by došlo k problémům s jedním zdrojem. Použitím obou zdrojů může systém současně reagovat i na změny trhu a vyrovnat se lépe s cenovými výkyvy,“ konstatoval starosta Petr Vícha s tím, že město stále považuje systém centrálního zásobování teplem za rozumný a hospodárný.

Bohumín se s ČEZ Teplárenskou dohodl, že od začátku roku 2025 bude mít možnost vybrat si ze tří alternativ pro stanovení ceny za teplo, aby svým obyvatelům i městským institucím zajistil nejnižší platby. „Můžeme se buď držet ceny Energetického regulačního úřadu, nebo si můžeme zvolit cenové podmínky vycházející z dosavadní koncesní smlouvy, případně ještě využít alternativního plynového vzorce pro výpočet ceny. Vždy před začátkem každého nového roku dojedná náš BM servis s ČEZ Teplárenskou nejekonomičtější variantu,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Valašské Klobouky: Valaši vystavovali v Děčíně

7:27 Valašské Klobouky: Valaši vystavovali v Děčíně

Na výstavě v děčínské synagoze se představila pestrá škála uměleckých přístupů i technik, kterým se …