Brno: Dopravní výchova ve školách akcentuje teorii i praxi

16.09.2021 15:47 | Tisková zpráva

Brněnské základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií budou pokračovat v dopravní výchově, a to v praktické, teoretické a také ve speciálních akcích připravených na prohloubení znalostí. Radní dnes vybrali dodavatele veřejné zakázky malého rozsahu a schválili smlouvu o poskytování služeb mezi statutárním městem Brnem a Centrem dopravního výzkumu.

Brno: Dopravní výchova ve školách akcentuje teorii i praxi
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Dopravní výchovu na školách podporuje Brno dlouhodobě, jelikož si uvědomuje její důležitost. „Děti a mladiství jsou jako chodci nebo cyklisté právoplatnými účastníky dopravního provozu, proto musíme dbát na jejich bezpečnost. Základem je vzdělání, které získají v praktické i teoretické formě v hodinách dopravní výchovy a prověřit si je mohou na pravidelném Evropském týdnu mobility již tuto sobotu na Dopravním hřišti na Riviéře,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Výuka se bude konat jak ve školách a jejich okolí, kde budou žáci s učitelem a lektory na vlastní kůži nacvičovat možná dopravní úskalí v blízkosti školní budovy, tak i na dopravních hřištích. Tam si žáci vyzkouší, jak se chovat v simulovaném prostředí silničního provozu.

„Bezpečné a ohleduplné chování v silničním provozu z pohledu všech jeho účastníků – chodců, řidičů a cyklistů – je hlavním smyslem tohoto projektu. Žáci a studenti brněnských škol si díky nácvikům zautomatizují chování v silničním provozu. Vítězem veřejné zakázky se stalo Centrum dopravního výzkumu,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Centrum dopravního výzkumu začne s vyučováním dopravní výchovy od začátku roku 2022.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Děti vysadily komunitní květnatou louku

14:17 Valašské Meziříčí: Děti vysadily komunitní květnatou louku

Valašskomeziříčští školáci spolu se svými vrstevníky ze slovenské Čadci měli v polovině října plné r…