Brno: Na Křížové má vzniknout až 90 bytů

18.05.2026 10:23 | Tisková zpráva
autor: PV

V proluce na Křížové by podle záměru městské části Brno-střed mohlo vyrůst několik bytových domů s až 90 byty.

Brno: Na Křížové má vzniknout až 90 bytů
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„V nevyužité proluce chce městská část postavit soubor bytových domů o maximálně sedmi podlažích, ve kterých by bylo až 90 malometrážních bytů. Přesnější parametry stavby budou stanoveny v dalších krocích,“ popsala náměstkyně primátorky města Brna Karin Podivinská. „Výstavba je plánovaná na městských pozemcích, z nichž část je svěřena městské části a část spravuje Magistrát města Brna. Ačkoli tak jde o projekt městské části, která jej bude připravovat, financovat a nakonec také nové byty pronajímat, vše probíhá v koordinaci i s Bytovým odborem Magistrátu města Brna.“

Letos by městská část chtěla vybrat zhotovitele projektové dokumentace, tak aby byl projekt do konce dalšího roku hotový a mohlo se přistoupit k hledání stavební firmy a k samotné výstavbě. Předtím bude třeba odstranit objekt ve vnitrobloku, který má ve správě MČ Brno-střed a slouží jako sklad pro potřeby úřadu.

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Emisní povolenky

Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Ústí nad Labem k péči o opuštěná zvířata

13:05 Ústí nad Labem k péči o opuštěná zvířata

Stanovisko statutárního města Ústí nad Labem k činnosti spolku Felisicat.