Rada města Brna schválila v úterý 28. dubna 2015 výběr firmy, která zpracuje koncepci správy a optimalizaci řízení procesů včetně dalšího vyhodnocení. Cílem města je zvýšení nezávislosti řízení městských obchodních společností na politickém vlivu, zefektivnění a zprůhlednění řízení městských obchodních společností, jednotný reporting, koordinované sdílení finančních zdrojů atd.
„Projekt brněnského holdingu je záležitost na několik měsíců, s transformací městských firem a úsporami jsme však začali hned od prvních dnů funkčního období. Jsem moc rád, že po snížení počtu politiků v představenstvech a dozorčích radách jsme přistoupili k dalšímu kroku v tomto procesu, kterým je celková analýza městských firem. Díky práci společnosti ČSOB získáme nezávislý pohled na fungování městských firem, na základě kterého budeme přijímat rozhodnutí o konečné podobě restrukturalizace,“ řekl Tomáš Kratochvíl, člen Rady města Brna.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.



