Dosud Brno vlastnilo 34 procent akcií Veletrhů Brno. Nyní k nim přibude 61 procent akcií od německého partnera Messe Düsseldorf. Dohromady tak bude město vlastnit pětadevadesátiprocentní většinu.
Za 61 procent akcií zaplatí Brno 8,3 milionů euro. V aktuálním znaleckém posudku kupní ceny se uvádí, že odkup akcií za tuto cenu představuje ekonomicky výhodnou transakci, protože tržní hodnota získaného akciového podílu robustně převyšuje kupní cenu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


