Čáslav: Na letecké základně si připomněli 20. výročí vstupu do Severoatlantické aliance

17.03.2019 20:06 | Zprávy
autor: PV

Celá Česká republika si v minulých dnech připomněla 20. výročí vstupu do Severoatlantické aliance. Připomínku této události samozřejmě zorganizovali také příslušníci zdejší 21. základny taktického letectva.

Čáslav: Na letecké základně si připomněli 20. výročí vstupu do Severoatlantické aliance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hotel Bílý kůň v Čáslavi

Stalo se tak 11. března, kdy se v Posádkovém domě armády uskutečnil Slavnostní nástup. „Zúčastnilo se ho 200 příslušníků základny, kteří zde 20 a více let slouží jako vojáci z povolání nebo pracují jako občanští zaměstnanci. Všichni tito příslušníci obdrželi pamětní list velitele,“ konstatoval tiskový mluvčí základny, kpt. Tomáš Maruščák.

Pozvání na slavnost přijali mnozí významní hosté, mezi nimiž nechyběl například zástupce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky - ředitel Společného operačního centra ministerstva obrany generálmajor Jiří Verner, který byl v letech 2001 - 2007 velitelem právě zdejší letecké základny. Svojí přítomností potěšili organizátory akce také zástupce velitele Vzdušných sil Armády České republiky brigádní generál Petr Lanči, další z bývalých velitelů základny - tentokrát pro léta 2010 - 2013 i další důstojníci, kteří sloužili na stejné pozici, a to plukovník ve výslužbě Oldřich Horák (ve funkci v letech 1986 - 1989 a 1995  -1997) a plukovník ve výslužbě Vladimír Ficenec (1997 - 2001).
Mimo jmenovaných vojenských představitelů se slavnosti zúčastnili také starostky a starostové okolních obcí. Město Čáslav zde reprezentoval starosta JUDr. Vlastislav Málek, který se zde setkal se zástupci Kutné Hory, Poděbrad, Žehušic, Církvic, Chotusice, Svatého Mikuláše i Vrdů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…