Cheb: Starosta jednal s vedením Česko-německého fondu

22.08.2012 18:43 | Zprávy
autor: mestocheb.cz

S ohledem na podobné cíle fondu a vznikající Nadace Chebský les se v Praze hovořilo o spolupráci.

Cheb: Starosta jednal s vedením Česko-německého fondu
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Chebský starosta Pavel Vanoušek se v Praze sešel s vedením Česko-německého fondu budoucnosti. Tento nadační fond byl založen v roce 1997 s cílem podporovat porozumění mezi Čechy a Němci, zvyšovat počet vzájemných setkání a rozšiřovat formy spolupráce podporováním společných projektů. Od roku 1998 už poskytl přibližně 40 milionů eur na zhruba 7 tisíc projektů. „Setkal jsem se s Tomášem Jelínkem a Joachimem Brussem, českým a německým ředitelem Česko-německého fondu budoucnosti. Informoval jsem je o záměru města Cheb založit společně s okresem Tirschenreuth Nadaci Chebský les,“ uvedl starosta Pavel Vanoušek. „Vysvětlil jsem jim, na jakých principech bude naše nadace fungovat a jaké bude její poslání.“

Nadace Chebský les bude mít obdobné zaměření jako Česko-německý fond budoucnosti. Podporovat však bude projekty regionálního zaměření, respektive týkající se Chebu a regionu historického Chebska. „S ohledem na podobné cíle Česko-německého fondu budoucnosti a Nadace Chebský les jsme hovořili o jejich možné budoucí spolupráci. Tento náš návrh se setkal s velmi pozitivní reakcí. Spolupracovat bychom chtěli nejen v informační rovině, ale i v oblasti podpory konkrétních projektů,“ vysvětlil starosta Vanoušek.

Bc. Tomáš Ivanič, redaktor Chebských radničních listů

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.