Cheb: Terea již začala v městských bytech a objektech topit

19.09.2012 20:47 | Zprávy
autor: mestocheb.cz

Dodávka tepla se zahajuje, když průměrná denní teplota poklesne pod 13 °C ve dvou po sobě následujících dnech.

Cheb: Terea již začala v městských bytech a objektech topit
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

V městských bytech a objektech s dodávkou tepla od společnosti Terea Cheb se začalo topit. V té souvislosti občany zajímají pravidla pro vytápění.

Otopné období začíná 1. září a končí 31. května následujícího roku. Dodávka tepla se zahajuje, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu poklesne pod 13 °C ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení nad 13 °C pro následující den (za průměr se má čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hod., přičemž teplota měřená ve 21 hod. se počítá dvakrát).

Vytápění se naopak omezuje nebo přerušuje v otopném období tehdy, jestliže průměrná teplota venkovního vzduchu vystoupí nad 13 °C ve dvou dnech a pokles nelze ani nadále očekávat. V případě souhlasu nejméně dvou třetin konečných spotřebitelů se vytápění uskutečňuje mimo otopné období, vyžaduje-li to průběh venkovních teplot a připouští-li to technické a zásobovací podmínky.

V průběhu otopného období jsou byty od 6 do 22 hod. a ostatní prostory v době jejich provozu vytápěny tak, aby dosažené průměrné teploty vnitřního vzduchu zajišťovaly výpočtové teploty vnitřního vzduchu stanovené projektem budovy.

PhDr. Martina Kuželová, mluvčí Městského úřadu Cheb

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…