Cheb: Zpráva o činnosti městské policie

08.11.2019 15:13

Pravidelně informujeme o činnosti Městské policie Cheb za uplynulé období

Cheb: Zpráva o činnosti městské policie
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu
reklama

Dne 31. 10. 2019 bylo městskou policií přijato oznámení o hadovi, který uvízl ve studni a hrozilo jeho utonutí. Strážníci použili odchytové prostředky a hada vylovili. Poté ho vypustili do volné přírody. Jednalo se o dospělého jedince užovky obojkové.

Dne 02. 11. 2019 zjistila hlídka městské policie použití zábavné pyrotechniky v blízkosti Svatého Kříže. Na místě byli dva občané SRN, kteří se za své chování omluvili a uklidili vzniklý nepořádek. Strážníci s nimi tento přestupek vyřešili uložením pokuty.

Strážníci městské policie byli lektorkou vzdělávacího výcvikového střediska a záchranářkou ZZS KVK odborně proškoleni v rámci použití automatického elektronického defibrilátoru a poskytnutí první pomoci. Strážníci jsou připraveni poskytnout potřebnou pomoc při záchraně zdraví nebo života svých spoluobčanů.

Dne 6.11.2019 byla stávka učitelů a chebské základní školy zůstaly zavřené. Strážníci městské policie i přesto u škol preventivně byli z důvodu, kdy v dnešní uspěchané době mohli někteří rodiče na zavření škol zapomenout, nebo se k nim informace o uzavření školy nedostala. Před školou by pak mohly postávat bezradné děti, což se i stalo a strážníci pomohli. 

V uplynulých dnech se městská policie zaměřila na dodržování zákazu vjezdu nákladních vozidel do města. Situace se oproti minulosti výrazně zlepšila, ale i přesto je třeba na dodržování tohoto zákazu dohlížet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Vánoční strom bude letos z Nemanic

8:38 České Budějovice: Vánoční strom bude letos z Nemanic

Českobudějovické vánoční stromy bývají nejkrásnější v celé republice.