Domažlice: K bytovkám vedle obchodu Lidl povede nový sjezd

20.04.2021 7:29 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelé na svém posledním jednání schválili uzavření dodatku ke smlouvě o smlouvě budoucí směnné se společností Lidl Česká republika v. o. s. Ta má v úmyslu v Petrovické ulici v areálu bývalého PDA vystavět svoji novou prodejnu, která bude zatím jediná v domažlickém okrese.

Domažlice: K bytovkám vedle obchodu Lidl povede nový sjezd
Foto: Domažlice.eu, oficiální web města
Popisek: Domažlice.

,,Dodatek řeší přístup k bytovým domům čp. 301-303, které leží západně od areálu. Lidé, kteří zde bydlí, nebudou muset používat budoucí vjezd na parkoviště obchodu, ale bude pro ně zřízen nový sjezd. Vše na náklady společnosti Lidl. Parkoviště tak bude sloužit jen pro zákazníky a dopravní obsluha bytovek bude zajištěna novým způsobem,“ konstatoval starosta Zdeněk Novák. U těchto domů bude také vybudována točna pro vozidla integrovaného záchranného systému a pro otáčení vozidel pro hromadný svoz odpadu.

Dodatek upřesňuje i to, že bude postavena prodejna novějšího typu, místo modelu roku 2018 typ 2020. ,,Má přehlednější nákupní plochu a moderní zázemí pro zaměstnance. Stání pro nákupní vozíky se přesunulo do středu parkoviště, u něj jsou dvě místa pro rodiny s kočárky,“ dodal místostarosta Stanislav Antoš. K dispozici bude i šest míst pro invalidy a 90 standardních parkovacích stání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

A co jste pro zlevnění potravin udělali vy?

Myslím ODS, kterou hájíte, a která byly nejsilnější stranou v předchozí vládě, kdy cena potravin rostla ze všeho nejvíc? Vy teď říkáte, co je špatně, co se má udělat, ale proč jste to teda neudělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. začne 16. března

13:05 Hradec Králové: Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. začne 16. března

Jedna z nejfrekventovanějších pěších spojnic mezi hlavním nádražím a centrem města projde modernizac…