Frýdek-Místek: Vyncke oživuje průmyslovou zónu

22.09.2012 15:50 | Zprávy

V městské průmyslové zóně v Chlebovicích slavnostně otevřela 6. září nový výrobně-technologický areál rodinná belgická společnost Vyncke, která se již sto let zabývá vývojem technologií na výrobu energie z biomasy a odpadu.

Frýdek-Místek: Vyncke oživuje průmyslovou zónu
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Jsme rádi, že jsme k nám přivedli takto renomovanou firmu, jíž samozřejmě přejeme co nejvíce úspěchů, které se budou pozitivně odrážet na zaměstnanosti v našem městě,“ říká náměstek primátora Michal Pobucký, který dostal spolu s několika dalšími osobnostmi, včetně starostky už družebního města Harelbeke Ritou Beyaert, důvěru přestřihnout slavnostní pásku. Tomuto aktu přihlížely kromě současných majitelů společnosti také desítky obchodních partnerů z více než 30 zemí světa.

„Přesun do nové moderní budovy v atraktivním prostředí, z původního sídla v Lískovci, znamená nejen zvýšení počtu našich zaměstnanců, ale i příležitost pro další firmy, které našemu závodu dodávají komponenty do výroby. V tomto moderním areálu se naše aktivity rozšíří i o vývoj nových technologií,“ řekl jednatel české pobočky společnosti Vyncke Petr Salvet k investici ve výši 150 milionů korun. Firmu přitom k dalšímu růstu v České republice motivovali samotní zaměstnanci – tým vysoce kvalifikovaných specialistů, techniků a inženýrů, který se podílí na realizaci unikátních technologií po celém světě. „Díky schopným zaměstnancům – kvalitním českým odborníkům, které ve společnosti zaměstnáváme, prošla naše společnost za poslední léta dramatickým vývojem,“ uvedl Petr Salvet a dodal: „Dříve jsme hlavně vyráběli, dnes tvoří většinu našich činností engineering a naši inženýři se podílejí na realizaci většiny firemních zakázek po celém světě.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…