Havířov pokřtil novou knihu

12.09.2017 6:33 | Zprávy
autor: PV

Výtvarnou knihu o výtvarném městě pokřtila primátorka města Jana Feberová v sobotu 9. září během Havířovských slavností spolu s nakladatelem Radimem Poláškem.

Havířov pokřtil novou knihu
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov

Publikaci s názvem Výtvarné město Havířov vydalo město v ostravském nakladatelství En face v závěru prázdnin. Autorkou knihy je paní Alena Krtilová, o četné fotografie se postarali pánové Martin Kuchař, Aleš Milerský, Miloš Polášek, Radim Polášek, Petr Sznapka, Josef Talaš a Antonín Válek.

Autorka publikace Alena Krtilová se v uměleckém prostředí pohybovala celý svůj profesní život, vystudovala obor filmová kamera a fotografie na pražské FAMU, pracovala jako novinářka. Tak vznikl sen vytvořit knihu o výtvarné podobě Havířova a jeho jedinečném kulturním zázemí. Na knize pracovala se známým fotografem Milošem Poláškem, jehož bohatý archiv umožnil knihu obohatit portréty dnes už mnohdy nežijících umělců. U dokončení publikace, kterou v nakladatelství En Face vydal havířovský magistrát, však ani jeden z jejích tvůrců nebyl. Alenu Krtilovou ochromila těžká mozková příhoda a Miloš Polášek po krátké nemoci nečekaně zemřel. Knihu však profesionálně dokončil jeho syn Radim Polášek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň má opět svou zpívající fontánu

11:32 Plzeň má opět svou zpívající fontánu

Plzeň opravila fontánu Corso, která se nachází v sadovém okruhu naproti Měšťanské besedě. Vodní prve…