Hodonín: Vyčlenit parkovací místa pro klienty lázní je nezbytné

02.09.2018 11:44

Koncem června Městský úřad v Hodoníně oznámil veřejnou vyhláškou záměr vyčlenit 17 parkovacích stání pro automobily na parkovišti u skateparku před prodejnou Hruška a prodejnou Koberce Trend, a to pro potřeby Lázní Hodonín.

Hodonín: Vyčlenit parkovací místa pro klienty lázní je nezbytné
Foto: wikipedia
Popisek: Hodonín

Proti tomuto záměru se formou petice postavili občané z ulice Brandlova, kteří parkoviště převážně využívají. V petici, kterou podepsalo 192 osob, argumentují nedostatečnou kapacitou parkovacích míst v této lokalitě.

Petiční archy podané společenstvími vlastníků bytových jednotek v ulici Brandlova město přijalo 31. července a peticí občanů se zabývala rada města na svém nejbližším zasedání 21. srpna.

Parkoviště před prodejnou Hruška a prodejnou Koberce Trend v Brandlově ulici bylo vybudováno v roce 2015 jako součást projektu výstavby Denních lázní Bliss Day Spa. Tento projekt za přibližně 100 milionů korun byl spolufinancován ze 40 % nákladů dotačními prostředky Regionálního operačního fondu Jihovýchod, určenými na podporu rozvoje infrastruktury pro cestovní ruch. Povinnou součástí projektu bylo rovněž vybudování odpovídajícího počtu parkovacích míst. Po dokončení výstavby však tato podmínka splněna nebyla, a proto je nezbytné vyhradit dodatečně pro klienty Denních lázní nejméně 17 parkovacích míst. Nedodržením podmínek dotačního programu se příjemce dotačních prostředků vystavuje riziku krácení, popřípadě vrácení dotace.

Sídliště Rudolfa Filipa prochází v posledních letech postupnou revitalizací, která je prováděna po etapách. Součástí jednotlivých etap je i řešení parkovacích stání pro automobily, jejich obnova, případně nová stání. Rozšířením parkovacích míst v této lokalitě se bude zabývat i urbanistické studie na využití území pro volnočasové aktivity. Příprava projektové dokumentace bude zahájena ještě v letošním roce.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třinec: TRIA slaví 25 let

21:49 Třinec: TRIA slaví 25 let

Plná elánu a chuti do života je Třinecká obchodní akademie informačních technologií a veřejné správy…