Město letos odměnilo 14 nejlepších výkonů mezi jednotlivci a 4 sportovní kolektivy. Ocenění sportovci a organizace, v nichž působí oceněné sportovní kolektivy, získali od města finanční příspěvek.
Ocenění individuální sportovci
Eliška Burešová
závodnice oddílu taekwondo TJ Sokol Hradec Králové
za titul mistryně České republiky, 1. místo na mezinárodním turnaji a celkové vítězství v Taekwondo extralize mládeže v kategorii kadetů
Filip Firbacher
fotbalista FC Hradec Králové
za účast v 9 reprezentačních utkáních České republiky v kategorii U18 a 2. místo v tabulce střelců ligy U19
Matěj Indruch
závodník Klubu vodního slalomu Hradec Králové
za 1. místo na mistrovství České republiky žáků v kategorii C1 a 1. místo v Českém poháru žáků v kategorii C1
Michaela Metelková
orientační běžkyně klubu OK 99 Hradec Králové
za 1. a 2. místo na Olympiádě dětí a mládeže v lyžařském orientačním běhu v kategorii sprint a medium dívky a 1. místo v žebříčku B východ v kategorii D14B
Nathali Tučková
moderní gymnastka klubu TJ Slavia Hradec Králové
za 1. místo na mistrovství České republiky, 2. místo na IFAGG World Championships Budapest a 6. místo na Světových hrách mladých v Kazani
Jaroslav Dvořák
hokejista - brankář klubu Mountfield HK
za 4. místo na mistrovství světa v ledním hokeji v kategorii U18 a reprezentaci České republiky
Anna Havlíčková
atletka TJ Sokol Hradec Králové
za 2. místo na mistrovství České republiky ve vícebojích, 2. místo na Evropských dětských hrách EKAG ve skoku do dálky a 1. místo v krajském přeboru starších žákyň v běhu na 60 m
Alena Krausová
rychlostní kanoistka TJ Sokol Hradec Králové
za 5x 1. místo na mistrovství České republiky na kanoi a 6. místo na turnaji OH Naděje Poznaň v kategorii juniorů C2 500 m
Aneta Jelínková
závodnice Sportovně střeleckého klubu Třebeš
za 1. místo v Českém poháru mládeže ve vzduchové pušce v kategorii dorostu a 5. místo na mezinárodních závodech juniorů v Polsku
Jakub Zimmer
lukostřelec Bows clubu Chimera
za 1. místo na mistrovství České republiky v terénní lukostřelbě v kategorii dospělých a zlepšení juniorských rekordů v hale i venku
Anna Faltová
závodnice SK Karate Spartak HK
za 1. místo na mistrovství České republiky SKIF v kategorii dorostenky kumite a 1. místo na turnaji SKIF Open Brno v kategorii kata dorostenek i juniorek
Jakub Chaloupský
orientační běžec klubu OK 99 Hradec Králové
za 1. a 2. místo na mistrovství České republiky v kategorii H16 na krátké a klasické trati a 1. místo v celostátním žebříčku A v kategorii H16
Andrej Lysenko
závodník oddílu zápasu TJ Sokol Hradec Králové
za titul mistr České republiky v kategorii kadetů a 1. a 2. místo na mezinárodních turnajích
Justýna Šafaříková
závodnice Golf Clubu Hradec Králové
za 1. místo na mistrovství České republiky, 1. místo na mezinárodním mistrovství Rakouska a 1. místo v Národní Golfové Tour Mládeže
Oceněné sportovní kolektivy
Basketbalové družstvo žákyň TJ Sokol Hradec Králové
za titul mistryň České republiky v kategorii U13 a 1. místo na mezinárodním turnaji v Maďarsku v kategorii U14
v sestavě: Zuzana Felgrová, Monika Fofová, Magdaléna Klausová, Lucie Lindrová, Vendula Mahelová, Nela Malá, Eliška Skoumalová, Adéla Sobotková, Anna Vintrová, Klára Víšková, Natálie Vlachová, Stela Vodvárková, Laura-Francesca Wohnerová, Nela Jelínková a Anna Škaldová
Mountfield HK, družstvo mladšího dorostu
za titul mistrů České republiky v extralize mladšího dorostu a vítěze turnaje o mistra ČR ELMD
v sestavě: Jakub Tichý, Filip Boštík, Šimon Táborský, Budina Matyáš, Daniel Šedivý, Jaroslav Kašpar, Kryštof Lang, Tomáš Saidl, Jakub Naar, Radim Šlaicher, Lukáš Pajer, Matěj Havlíček, Petr Moravec, Martin Janda, Tomáš Perička, Matěj Pinkas, Marek Pelda, Jan Jušta, Štěpán Králík, Drbal Martin, Jan Boukal a Milan Souček
Squash Centrum club HK, družstvo dorostu
za za 1. místo na mistrovství České republiky družstev v kategorii U15
ve složení: Vojtěch Martinovský, Tmara Holzbauerová, Adam Otčenáš, a Faríd Farrag
A-TEAM Hradec Králové, družstvo juniorek
za 1. místo na mistrovství Evropy 2018 v pódiových skladbách, a 2. místo na mistrovství Evropy 2018 – defilé
v sestavě: Monika Bouzová, Viktorie Coubalová, Adéla Červinková, Tereza Gruberová, Lucie Hakenová, Natálie Havrdová, Tereza Hloušková, Adéla Jarošová, Marie Jindřišková, Daniela Jirglová, Karolína Kačerová, Zuzana Knápková, Nikola Kosařová, Amálie Berenika Moravová, Anna Nesvadbová, Karolína Nováková, Markéta Petrová, Klára Petříková, Markéta Prouzová, Zuzana Radinová, Šárka Soukupová, Tereza Ščerbaková, Kateřina Škaldová, Natálie Škardová a Daniela Žahourková
Konkrétní jména oceněných každoročně navrhuje výběrová komise, kterou tvoří zástupci spolupracujících subjektů - statutárního města Hradec Králové, Královéhradecké unie sportu a sportovních novinářů deníků MF Dnes a Hradecký deník. Návrh následně projedná a doporučí ke schválení Sportovní komise Rady města Hradec Králové. Adepty na titul Naděje královéhradeckého sportu pro příslušný rok pak odsouhlasí rada města a jeho udělení schválí Zastupitelstvo města Hradec Králové.
V rámci doprovodného programu během slavnostního vyhlášení včera vystoupili například Vem Camará Capoeira s ukázkou brazilského bojového umění, o hudební vystoupení se postarala Základní umělecká škola Střezina a ukázku předvedl také sportovní klub aerobiku a tance AC hip hop.
autor: PV