Jablonec nad Nisou chce prodloužit interval tramvajových spojů

05.04.2020 9:49

Jablonec nad Nisou požádal prostřednictvím Liberce DMPLJ o dočasné prodloužení intervalů tramvajové linky č. 11 z dosavadních 15 na 30 minut. Dopravní podnik zredukoval spoje mezi Libercem a Vratislavicemi, na žádost o prodloužení intervalu na lince z Liberce do Jablonce nereagoval. Jablonečtí radní však na své žádosti trvají.

Jablonec nad Nisou chce prodloužit interval tramvajových spojů
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

Jablonecká rada schválila v průběhu března postupné omezení provozu MHD v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nákazy COVID-19. „Aktuálně jsme provoz snížili o 58 % oproti standardnímu jízdnímu řádu. Zároveň s omezením MHD na Jablonecku město vzneslo požadavek na úpravu jízdního řádu, konkrétně na prodloužení intervalů mezi spoji na tramvajové lince č. 11, kterou provozuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou,“ říká ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar.

O dočasné prodloužení intervalů z 15 na 30 minut požádal Jablonec dopravní podnik prostřednictvím Liberce, protože statutární město Jablonec je v současné době pouhým přispěvatelem na provoz meziměstské tramvajové linky. DPMLJ údajně monitoruje a vyhodnocuje počty cestujících na jednotlivých linkách a připravuje úpravy provozu.

Anketa

Podporujete Jana Hamáčka? (Hlasování od 2.4.2020)

38%
62%
hlasovalo: 17764 lidí

„Od 26. března byl omezen počet spojů na autobusové a tramvajové trakci, ale intervaly na lince č. 11 zůstaly beze změny. Zrušené byly pouze večerní spoje,“ vysvětluje Wejnar s tím, že zrušené byly v pracovní dny a v dopravních špičkách pouze spoje na lince č. 5 z Liberec do Vratislavic nad Nisou, které zkracovaly interval mezi spoji linek č. 5 a 11 na 7,5 minuty. „Ale Jablonec žádal o úpravu jízdních řádů linek č. 11 tak, aby se prodloužil interval mezi spoji na lince č. 11 na 30 minut,“ uzavírá Luboš Wejnar. Radní statutárního města Jablonec nad Nisou svou žádost potvrdili také na svém prvním dubnovém zasedání.

Od 16 března jezdí Vratislavic za tramvajovou linku náhradní autobusový spoj, kvůli uzavírce křižovatky Poštovní – Budovatelů, kde probíhá velké rekonstrukce sítí a výstavby dešťové kanalizace. Přesunutá byla rovněž konečná linky č. 11 od Tyršova parku ke kinu Radnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Sdružení architektů a stavitelů představilo vedení města své plány

21:16 Olomouc: Sdružení architektů a stavitelů představilo vedení města své plány

Po zhruba roční přípravě vzniklo v Olomouci Sdružení Olomouckých architektů a stavitelů, z.s. (SOAAS…