Jeseník: Nové parkomaty se v ulicích objeví v září

14.07.2020 13:55 | Zprávy
autor: PV

Poruchové, zastaralé a některé zcela nefunkční. Takové jsou současné parkovací automaty v Jeseníku, které od září letošního roku nahradí nové a moderní přístroje. Budou mít menší spotřebu energie a nabídnou více možností platby. Současně s výměnou parkomatů dojde k úpravě ceníku za parkování.

Jeseník: Nové parkomaty se v ulicích objeví v září
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.

Řidiči mohou úhradu parkovného provést jedním ze tří způsobů - platební kartou, mobilní aplikací nebo mincemi. Prvním krokem při placení je zadání registrační značky vozidla, poté se navolí délka parkování a proběhne platba. Nespornou výhodou je, že po zaplacení se motoristé nemusí vracet ke svým vozům, aby umístili parkovací lístek za okno. O vše se postarají moderní technologie. Pro ty, kteří se s tímto systémem ještě nesetkali, může první platba přinést menší zdržení. „Lidé nejsou příliš zvyklí na zadávání registrační značky, které jim zprvu může připadat zdlouhavé. Je to však jako při zavádění každé novinky,“ řekl místostarosta Jeseníku Václav Urban.

Zatímco při platbě přes parkomat je nutné pokaždé zadávat registrační značku vozidla, při použití mobilní aplikace stačí tento krok provést pouze jednou. Navíc pomocí chytrého telefonu lze také prodloužit délku parkování, a to z jakéhokoliv místa. Nové parkomaty, které fungují ve větších či menších městech republiky, zároveň zjednoduší a zefektivní práci strážníků. „Pomocí mobilní aplikace, po vyfocení registrační značky, ihned zjistíme, zda řidič zaplatil nebo ne. Odpadne tak kontrola parkovacích lístků za sklem, což bývá někdy problematické,“ vysvětlil Radek Sedlář, zástupce ředitele Městské policie Jeseník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

19:47 Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

Vzdělávací cyklus byl rozdělen do dvou navazujících částí. První seminář probíhal v ukázkových prost…