Jihlava: Opravenému křížku u Popic chybí minulost

09.10.2015 11:39 | Zprávy

Město Jihlava se kromě oprav a údržby velkých historických objektů věnuje také drobným památkám. Další v řadě restaurovaných menších objektů je křížek u silnice vedoucí do Popic.

Jihlava: Opravenému křížku u Popic chybí minulost
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

„Při shromažďování informací a doplňování seznamu těchto drobných památek jsme narazili na pozůstatek křížku. Zbyl z něj v podstatě jen sokl, který byl z části „utopený“ pod povrchem,“ uvedl pracovník odboru správy realit Magistrátu města Jihlavy Ondřej Stránský.

Obnovu křížku provedl restaurátor Otakar Marcin ml., na renovaci se pracovalo v letních měsících, celkové náklady na opravu a dotvoření křížku byly 185 tisíc korun. Snažení úřadu a šikovných rukou restaurátora završila malá slavnost, požehnání, které vedl farář stonařovské farnosti Jiří Buchta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Příbram: Den městské mobility – jízdy historickými autobusy a MHD zdarma

13:05 Příbram: Den městské mobility – jízdy historickými autobusy a MHD zdarma

Město Příbram se i v letošním roce připojí k Evropskému týdnu mobility.