Jihlava: Sucho donutilo město omezit čerpání vody i z nádrží a řek

01.09.2018 20:03 | Zprávy
autor: PV

Nedostatek dešťových srážek zapříčinil kritický pokles hladin vodních toků.

Jihlava: Sucho donutilo město omezit čerpání vody i z nádrží a řek
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Mimořádné sucho donutilo vodoprávní úřad odboru životního prostředí jihlavského magistrátu vydat výzvu všem obcím ve své působnosti k omezení čerpání vody. Obce, ve kterých dojde k poklesu průtoku povrchové vody, musí omezit povolené i obecní odběry vody z řek, potoků, rybníků i vodních nádrží.

„Hladiny v korytech vodních toků jsou vlivem sucha na minimální úrovni a další odběry vody mohou vlivem kyslíkového deficitu vážně ohrozit funkce vodního toku, vodní organismy, ryby a další na vodu vázané ekosystémy,“ uvedla vedoucí městského odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín postupuje jako veřejný opatrovník řádně

22:05 Zlín postupuje jako veřejný opatrovník řádně

Město obdrželo zprávu o výsledku šetření, které z vlastního podnětu v dané věci provedl veřejný ochr…