Karviná nutně potřebuje obchvat, podporuje to studie MŽP

10.02.2012 14:40 | Zprávy
autor: karvina.cz

Město Karviná už dvacet let čeká na stavbu obchvatu – primátor Tomáš Hanzel naposledy apeloval u ministra dopravy Dobeše na sklonku loňského roku, když bylo jasné, že ani pro letošek stát nevyčlenil na stavbu peníze. V souvislosti s novým zákonem o ovzduší se ukazuje, že bez obchvatu se ovzduší v Karviné ani nedá regulovat a zlepšit tím, že by se omezila doprava.

Karviná nutně potřebuje obchvat, podporuje to studie MŽP
Foto: karvina.cz
Popisek: Karviná

Poslední pracovní jednání skupiny ministra životního prostředí Tomáše Chalupy řešilo v Bohumíně 9. Února 2012 mimo jiné praktické zavádění tzv. nízkoesmisních zón do center a exponovaných mít obcí a měst, které umožní nový zákon o ovzduší. Znamenalo by to, že by do těchto zón nesměla vjíždět starší auta v době smogové situace. „Karviná dlouhodobě tvrdí, že to je pro nás řešení dnes nepraktické, nemůžeme zastavit dopravu po jediné důstojné silnici, která nám protíná centrum města ve směru od Ostravy a dále na Český Těšín.  Studie ministerstva životního prostředí nám to opět potvrdila – bez obchvatu  a odklonu dopravy (hlavně nákladní) mimo centrum takové zóny vyhlásit nemůžeme, protože bychom naprosto zablokovali dopravu ve městě a zatížili okolní obce. Znovu se ukazuje, že obchvat je nutný. My jsme pro jeho stavbu udělali maximum, nyní je míč na straně státu, resp. ministerstva dopravy,“ řekl po jednání primátor Karviné Tomáš Hanzel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…