Klimkovice, Olbramice a Hladké Životice založily Spolek pro přijatelný život kolem dálnic v MSK

09.12.2020 18:55 | Zprávy
autor: PV

Spolek pro přijatelný život kolem dálnic v MSK založily ve středu 9. prosince na ustavující členské schůzi obce Klimkovice, Olbramice a Hladké Životice.

Klimkovice, Olbramice a Hladké Životice založily Spolek pro přijatelný život kolem dálnic v MSK
Foto: mesto-klimkovice.cz, Jozef Oravec
Popisek: Klimkovice

 Jeho cílem bude usilovat společně o minimalizaci dopadů silničního provozu na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla v Moravskoslezském kraji na život občanů v přilehlých obcích. Spolek bude otevřen dalším členům, podmínkou pro vstup obce je schválení příslušným zastupitelstvem. Ustavující schůze zvolila předsednictvo spolku. 

„Chceme společně zlepšit povědomí o tom, že nestačí jen stavět dálnice a silnice, i když dopravní napojení našeho regionu je pro jeho rozvoj nepochybně nezbytné. Podle našeho názoru je zároveň zapotřebí zohledňovat, že okolo dálnic a rychlostních silnic také žijí lidé, a je proto nutné vždy neprodleně zmírňovat negativní důsledky provozu,“ řekl starosta Klimkovic Jaroslav Varga. 

Předsedou předsednictva spolku se stal starosta Klimkovic Jaroslav Varga, místopředsedkyní starostka Irena Ravčuková. Předsednictvo spolku je zvoleno na tři roky. Každá z dotčených obcí v minulosti udělala nedobrou zkušenost, když se snažila vymáhat potřebná opatření, která by udržela kvalitu života jejich obyvatel po dostavbě dálnice. Klimkovice od otevření posledního úseku dálnice D1 dlouhé roky usilovaly o vymístění tranzitní kamionové dopravy z centra města. Když se to konečně podařilo, řidiči zákaz průjezdu městem často porušují, čímž se snižuje bezpečnost provozu. Po vybudování průmyslové zóny v Bravanticích se situace každou další výstavbou nové průmyslové haly zhoršuje. Velkým problémem v Klimkovicích je také překračování zákonných limitů hluku v městské části Václavovice, které se zatím neřeší. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

7:27 Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

Od 1. ledna 2028 bude mít město Česká Lípa kvůli sloučení papírově o pět školských zařízení méně. Na…