Kroměříž: Kam vyrazit v době pandemie

07.03.2021 7:35

Tipy na procházky, běh i cyklovýlety na území města Kroměříže zobrazuje mapová aplikace, jejímž autorem je koordinát městské mobility kroměřížské radnice Martin Gabryš.

Kroměříž: Kam vyrazit v době pandemie
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„V době pandemie je kvůli opatřením proti šíření viru stále složitější nalézt vhodná místa na trávení volného času. Chtěli jsme lidem, a před jarními prázdninami speciálně rodinám s dětmi, přehledně ukázat možnosti, které v Kroměříži mají,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

mapa

Mapa je dostupná zdarma ZDE. Tipy na procházky a běh jsou označeny zelenou barvou a na cyklovýlety růžovo-fialovou barvou. „Při kliknutí na trasu se dozvíte, jak je dlouhá, za jak dlouho ji můžete zdolat a pro koho je vhodná. Vlevo nahoře je menu, kde můžete vypínat a zapínat vrstvy v mapě a měnit podkladové mapy. Vpravo nahoře najdete nástroje jako je zoom, tisk mapy a určení polohy pomocí GPS,“ popsal Gabryš.

V letošním roce připravuje město několik novinek. Obnoví například značení Naučné stezky Hráza a vzniknou také nové stezky na Barbořině. V příštím roce se pak radnice hodlá zaměřit na lokalitu Hvězda, kde jsou v plánu singletraily. Pro cyklisty bude ale již letos vybudován pumptrack. Město připravuje také nový plán cyklostezek, který naváže na nové dopravní značení pro cyklisty, které se začalo v ulicích objevovat loni a letos se v tomto záměru bude pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlučín: Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

21:49 Hlučín: Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

Nově od letošního roku budeme nabízet ve sportovní hale v Hlučíně k zapůjčení čtyři horská elektroko…