Lanškroun: Gymnázium Lanškroun obdrželo medaili Univerzity Pardubice za podporu mladých talentů

10.04.2019 16:59 | Zprávy
autor: PV

Rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. udělil středním školám z Pardubického kraje ocenění za podporu mladých talentů. Medaili získalo při příležitosti Dne učitelů celkem 5 středních škol, jejichž studenti prokázali nadstandardní kvalitu v různých vědních oborech.

Lanškroun: Gymnázium Lanškroun obdrželo medaili Univerzity Pardubice za podporu mladých talentů
Foto: lanskroun.eu
Popisek: Renesanční radnice v Lanškrouně

„Touhu po poznání je u dětí potřeba rozvíjet v průběhu celého vzdělávacího cyklu. Na střední škole je však tato potřeba o to důležitější, že právě tehdy se nadaní studenti rozhodují o dalším zaměření svého studia. Úspěchy studentů jsou vždy také výsledkem práce jejich učitelů. Bez vytvoření vhodných podmínek na své škole však může sebelepší učitel rozvíjet talent svých studentů jen stěží. Proto jsme se rozhodli oceňovat ty střední školy z našeho kraje, jejichž studenti dosáhli, většinou už ve spolupráci s některým pracovištěm naší univerzity, nezpochybnitelných úspěchů, které jim otvírají cestu k vysokoškolskému studiu. Každý z ředitelů sám jistě ví, který konkrétní učitel se o tyto úspěchy zasloužil,“ říká prorektor pro vědu a tvůrčí činnost prof. PhDr. Petr Vorel, CSc., který dnes zástupcům dvou pardubických středních škol ocenění rektora předal. Další tři školy si cenu převezmou při nejbližší příležitosti.

Medaili od rektora Univerzity Pardubice získaly za úspěchy v rozvoji technického vzdělávání Gymnázium Lanškroun, Gymnázium Vysoké Mýto a Střední průmyslová škola chemická Pardubice; za úspěchy v rozvoji humanitního vzdělávání Gymnázium Ústí nad Orlicí; za mimořádný individuální úspěch v soutěži „Česká hlavička“ Gymnázium Pardubice Mozartova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnost

10:44 Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnost

Město Jindřichův Hradec připravuje nový Strategický plán rozvoje města pro období 2026–2035, který u…