„Radnici s městskými společnostmi by měl do dvou let vzájemně propojit systém, který městu umožní snadněji nahlížet do hospodaření společností a získávat potřebné informace o jejich fungování. V současnosti vedení města nemá možnost jednoduše kontrolovat městské společnosti a tím ovlivňovat efektivitu jejich řízení,“ vysvětlil primátor Tibor Batthyány. Součástí projektu je i definování jasných cílů činností městských společností stanovených ze strany města jako zřizovatele a nastavení principů jejich hodnocení. Systém navíc přináší výhody jednotného řízení a synergie mezi městskými společnostmi.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

