Liberečtí vozíčkáři a senioři si prohlédli Muzeum betlémů v Kryštofově údolí

02.01.2013 6:42

Společnost jim dělali také hokejisté Bílých tygrů Liberec, kteří vozíčkářům ochotně pomáhali do míst, kam by se jinak neměli šanci dostat.

Liberečtí vozíčkáři a senioři si prohlédli Muzeum betlémů v Kryštofově údolí
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

Výlet, na který budou dlouho vzpomínat, zažili ve středu 18. prosince liberečtí vozíčkáři a senioři. Společně vyrazili do Kryštofova údolí na prohlídku Muzea betlémů pana Chaloupky, kam se mohli vydat díky Komunitnímu středisku Kontakt Liberec, Bílým tygrům Liberec a Dopravnímu podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ).

Úlohy byly stanoveny předem. Kontakt zajistil propagaci, výběr účastníků, personální a organizační zajištění svými pracovníky, DPMLJ zdarma poskytlo 3 autobusy v bezbariérovém provedení a hokejisté Bílých tygrů si pak zvýšili fyzičku neobvyklým posilováním. Byli to totiž právě oni, kdo museli vzít vozíčkáře i s jejich vozíky "do teplejch" a tak jim umožnit prohlídku všech expozic.

Do Kryštofova údolí autobusy dorazily okolo druhé hodiny odpolední a po vystoupení z nich se všichni odebrali do Muzea betlémů, ve kterém si mohli díky vstřícnosti provozovatele, pana Chaloupky, zdarma prohlédnout všechnu tu krásu, kterou muzeum návštěvníkům nabízí. A právě při prohlídce se hodila "síla tygří". Kluci si opravdu zamakali, protože expozice je umístěna ve staré chalupě v prvním patře a podkroví, a tam všude vedou staré dřevěné schody, které nejsou dimenzovány na invalidní vozíky.

I přes těžké podmínky se podařilo vynést všechny vozíky a vozíčkáři si tak mohli prohlédnout vystavené betlémy a také se pokochat pohledem na hračky našich předků. Právě pohled na hračky a vybavení domácnosti z doby našich babiček poskytl dost místa pro vzpomínání, protože mezi výletníky bylo i dost seniorů, pro něž byla expozice návratem do dětství. Zaujaly samozřejmě i betlémy, protože řada seniorů ještě pamatuje, jak oni sami měli vždy na Vánoce svůj rodinný betlém, který pravidelně vystavovali. Expozice je opravdu nádherná a vzbuzuje u návštěvníků spoustu emocí.

Po celou dobu byl také přítomný televizní redaktor s kameramanem, kteří na akci natočili televizní reportáž. V ní se ke slovu dostali všichni - jak zástupci vozíčkářů, tak i senioři. A z natáčení byli nadšení, protože si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je, když se připravuje reportáž a hlavně se těšili, že se uvidí v televizi. A to se přece nestává každý den!

Když k tomu ještě přidáme skutečnost, že si během akce mohli vozíčkáři i senioři v hospůdce v chalupě popovídat s hráči Bílých tygrů Liberec a získat od nich autogram, je jasné, že v jejich očích akce neměla chybu. V 15.00 a 16.00 si ještě venku prohlédli odbíjení celé na orloji, pokochali se pohledem na osvětlení venkovního Jírova betlému s figurkami v životní velikosti a někteří si před odjezdem ještě zakoupili drobnou keramiku ve stánku. Slova chvály byla všem organizátorům odměnou největší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: liberec.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Přehlídka ohňostrojů v rytmu charlestonu vypukne zítra večer

21:10 Brno: Přehlídka ohňostrojů v rytmu charlestonu vypukne zítra večer

Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní r…