Litoměřice: Zdražení parkovného je krokem k omezení provozu v centru

27.04.2019 8:38 | Zprávy
autor: PV

Parkování v centru Litoměřic od 1. května podraží. Cílem je prostřednictvím tohoto kroku snížit počet dlouhodobě parkujících aut na Mírovém náměstí a přimět řidiče více využívat záchytná parkoviště nacházející se opodál. Radní tak reagují na požadavky obyvatel, kteří dlouhodobě volají po zklidnění provozu v centru a omezení parkování.

Litoměřice: Zdražení parkovného je krokem k omezení provozu v centru
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Nově v I. zóně (Mírové náměstí, Tyršovo náměstí a ulice Dlouhá, Velká Dominikánská a Novobranská) za hodinu parkování zaplatíme 50 korun oproti původním 30 korunám. První půlhodina však vyjde na 20 korun. Ve II. zóně (ulice Na Valech – parkoviště u zahradnictví a u hradeb, a ulice Veitova) se parkovné zvedá z 5 korun na 20 korun za hodinu. Celodenní stání zde vyjde na 80 korun oproti původním 50 korunám. Z 10 na 20 korun vzroste částka v III. zóně (Krajská – parkoviště U Hvězdárny a Vojtěšské náměstí – za domem kultury). Beze změny zůstává IV. zóna, kterou je parkoviště u autobusového nádraží (ulice Marie Pomocné), kde hodina přijde řidiče na 5 korun a za celodenní parkování zaplatí 10 korun. „Jde o nejvýhodnější místo k zaparkování, neboť je odtud stále relativně dobře dostupné centrum,“ uvedl Lukas Wünsch, místostarosta Litoměřic. Částka navíc, kterou město za parkovného získá, pomůže financovat plánovanou výstavbu parkovacích domů.

Nový ceník vejde v platnost od 1. května. Zároveň s ním přibude i nová možnost úhrady formou mobilní aplikace s názvem „Sejf“, kterou lze stáhnout na všechny typy operačních systémů chytrých telefonů. Dosud bylo možné parkovné platit pouze hotově a formou SMS. Předpokladem pro užívání této nové varianty je nainstalování aplikace v telefonu. Uživatel v ní vyhledá příslušné parkoviště a po zadání PIN provede platbu. V aplikaci pak najde uložený parkovací lístek se všemi náležitostmi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

19:47 Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

Vzdělávací cyklus byl rozdělen do dvou navazujících částí. První seminář probíhal v ukázkových prost…