Do soutěže, jejímž cílem je představit v osmi kategoriích projekty, které změnily k lepšímu život ve městech a obcích, se Pavel Mrva přihlásil se studií odpadového hospodářství v Bílovci. „Hlavním důvodem, proč se město Bílovec aktivně angažuje v oblasti odpadového hospodářství, je zejména morální aspekt – chceme být zodpovědní vůči přírodě i našim budoucím generacím," říká starosta. „Nezanedbatelnou roli hrají také finanční úspory, které hospodárné nakládání s odpady a jejich likvidace městu přináší. V průběhu roku 2014 bylo v Bílovci vytřízeno 378 tun odpadu, který byl následně odkoupen společností Ecokom. Tím byly náklady na likvidaci komunálního odpadu sníženy o 1,065 milionu korun."
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


