Olomouc: Obyvatelé Černovíra si mohou přečíst už šestnáctou ročenku

25.01.2016 8:26 | Zprávy
autor: PV

Kolik bylo v dříve samostatné obci Černovír fojtů, jací byli zdejší rychtáři a starostové? Co se v této městské části Olomouce odehrálo vloni? To a mnoho dalšího se dozví čtenáři v pořadí již šestnácté Černovírské ročenky. Ročenka je už k dostání na obvyklých distribučních místech tohoto olomouckého předměstí.

Olomouc: Obyvatelé Černovíra si mohou přečíst už šestnáctou ročenku
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Největší událostí tu loni byla bezesporu finančně náročná - půl roku trvající - rekonstrukce Heydukovy ulice a Frajtova náměstí, na kterou se čekalo více než desítku let.

Z historie stojí za přečtení vývoj správy samostatné obce, která zanikla až v roce 1919 připojením k Olomouci. A tak se čtenáři dozvědí, kolik tu bylo fojtů, o rychtářích a pak už docela podrobně a jmenovitě i o starostech obce a letech jejich „vlády“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Grónsko

Dobrý den, pane Turku, zajímalo by mě, co si myslíte o tom, jak se chce Trump zmocnit Grónska? Podle všeho nevylučuje ani vojenskou akci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokolov: Z klášterní zahrady vznikne prostor pro odpočinek, poznání i inspiraci

22:09 Sokolov: Z klášterní zahrady vznikne prostor pro odpočinek, poznání i inspiraci

Areál bývalých kapucínských zahrad v centru města čeká rozsáhlá proměna.