Olomouc: Velikonoční tradice zaplní Horní náměstí

11.04.2019 11:38 | Zprávy
autor: PV

Pomlázky, kraslice, folklór, ale i místní speciality – to vše můžete čekat na Horním náměstí o velikonoční neděli 21. dubna. Olomoucké Velikonoce oživí folklórní soubory, cimbálovka a na děti bude čekat spousta zábavy.

Olomouc: Velikonoční tradice zaplní Horní náměstí
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Po celý den, od půl deváté až do 16 hodin, bude na Horním náměstí Velikonoční farmářský trh a řemeslný jarmark s tradičními hanáckými velikonočními produkty a specialitami. Nahlédnete pod ruce pletařům pomlázek a uvidíte malování kraslic. Symbolem Olomouckých Velikonoc jsou i pravé hanácké kraslice zdobené slámou, které jsou již nyní v prodeji v Informačním centru v podloubí radnice.

„Velikonoce a tradice patří k sobě. A v Olomouci se jedná už o tradiční svátek, kdy se na náměstí potkávají lidé, kteří si nenechají ujít svátky jara. Myslím, že připravený program dokáže pobavit i poučit,“ říká náměstek primátora Pavel Hekela.

Dění na Horním náměstí doplní hanácké písně, cimbálová muzika a taneční soubory. Programem bude po celý den provázet lidový vypravěč Jiří Vrba. Na děti čekají tvůrčí výtvarné a řemeslné dílny s pískováním, stejně jako vědecké pokusy ve stánku vědy a techniky Geniátor. Chybět nebudou ani živá zvířata a projížďka na koních. Velikonoční atmosféru si mohou vychutnat nejen obyvatelé Olomouce již od pondělí 15. dubna.

„Velikonoční výzdobu náměstí po celý týden zajistí svými díly děti ze 14 olomouckých základních škol díky výtvarné soutěži. Lidé si budou moci vyzkoušet pletení pomlázek a celý týden také můžou sledovat práci řezbáře Václava Lemona, který na náměstí vytvoří sochu anděla. Ta bude po Velikonocích umístěna na Lazcích, kde doplní stávající artefakt,“ uvedla vedoucí odboru kultury Radka Piskačová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

7:27 Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

Od 1. ledna 2028 bude mít město Česká Lípa kvůli sloučení papírově o pět školských zařízení méně. Na…