Olomouc má v památkové rezervaci podzemní kontejnery na tříděný odpad

30.09.2012 19:40 | Zprávy
autor: olomouc.cz

Olomoučané i návštěvníci města mají novou možnost jak naložit s tříděným odpadem. Na celkem třech místech v centru jim k tomu poslouží nové podzemní kontejnery na sběr papíru, skla a plastů. V městské památkové rezervaci jsou kontejnery umístěné na třídě Svobody, v ulici Lafayettova a Aksamitova.

Olomouc má v památkové rezervaci podzemní kontejnery na tříděný odpad
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Zavedení řízeného sběru tříděného odpadu v centru města je pro nás dost významné. V městské památkové rezervaci totiž na základě platných předpisů v oblasti památkové péče není možné umísťovat sběrné nádoby na veřejná prostranství. Proto se město rozhodlo vybudovat podzemní stanoviště na tříděný odpad,“ řekl při symbolickém prvním výsypu podzemního kontejneru náměstek primátora Jan Holpuch. Kromě toho, že kontejnery neruší svým vzhledem ulice v městské památkové rezervaci, nemělo by docházet ke znečišťování jejich okolí jako je tomu mnohdy v případě běžných kontejnerů.

Nádoby kontejnerů na tříděný odpad jsou zapuštěné v zemi. Nad zemí jsou tak jen barevně označené šachty na vhazování jednotlivých druhů odpadu. Vysypání kontejnerů provádí speciální sběrný vůz se zvedacím ramenem. Podle vedení Technických služeb města Olomouce se podzemní kontejnery na separovaný odpad osvědčily. „Už za dva týdny zkušebního provozu vyzdvihly vozy ze země 220 kilogramů papíru,“ popsal první zkušenosti se zapuštěnými nádobami na tříděný odpad ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

Loni Olomoučané vytřídili přes 6 500 tun odpadu. Nejvíce bylo papíru, a to 4 285 tun. Na území města je pro sběr separovaného odpadu umístěno 720 stanovišť.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnost

10:44 Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnost

Město Jindřichův Hradec připravuje nový Strategický plán rozvoje města pro období 2026–2035, který u…