Opava: Město bojuje s černými skládkami kolem kontejnerů

30.12.2015 13:47 | Zprávy
autor: PV

Pracovníky technických služeb v poslední době stále více zaměstnává likvidace odpadu, který se kupí v okolí popelnic a kontejnerových stání.

Opava: Město bojuje s černými skládkami kolem kontejnerů
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

Ačkoliv jsou tato místa vybavená nádobami pouze na komunální a separovaný odpad, lidé zde stále častěji z vlastní pohodlnosti odkládají i to, co zde vůbec nepatří. Jedná se především o velkoformátové nebo velkoobjemové vyřazené věci z domácností jako je nábytek, kuchyňské linky, velké elektrospotřebiče, podlahové krytiny, sanitární keramiku či stavební suť. Veškerý takovýto odpad přitom mohou Opavané zcela bezplatně odložit na jeden ze tří sběrných dvorů, které fungují na ulicích Bílovecká v Kylešovicích, Hálkova v Kateřinkách a Přemyslovců v Jaktaři.

„Řada občanů však výše uvedenou možnost a povinnost ignoruje a zakládá černé skládky právě v okolí popelnic a kontejnerů. Svým jednáním přitom strhávají ostatní k následování tohoto nešvaru, což má za následek lavinový efekt. Dokonce jsme se setkali s oznámením domovníků bytových domů, kteří na nástěnkách v chodbách vyzývají obyvatele k odkládání takových kusových odpadů ke kontejnerům s tím, že Technické služby vše odvezou. To je skutečně absolutně nepřípustné a nepřijatelné jednání,“ uvedl provozně - technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.  Podle něj se bohužel jedná o jev stále četnější, některá kontejnerová stání už dokonce fungují jako zavedená úložiště. Po Vánocích je situace vůbec nejhorší, protože se lidé hromadně zbavují starých věcí .

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

7:27 Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

Od 1. ledna 2028 bude mít město Česká Lípa kvůli sloučení papírově o pět školských zařízení méně. Na…